Про «олюднення» українського суспільства

bilozerska_angel

Блогерка та боєць УДА Олена Білозерська знає, що в українському суспільстві вже змінилося на краще.

Далі її текст:

«Знаєте, незважаючи на війну, негаразди з економікою і не зовсім тих (або зовсім не тих) людей при владі — наша країна потихеньку рухається у правильному напрямку.

Читайте також: Як оформити документи на дитину, котра народилася у так званій «ДНР» (Фото)

Є один ненауковий, але безвідмовний критерій, за яким це видно.
У наших умовах такі речі вимірюються не стільки економічними чинниками, не стільки прийняттям і загальним дотриманням якихось правильних законів — скільки поступовим «олюдиненням» суспільства. Зменшенням хамства у побуті, в магазинах і громадському транспорті — а його таки стає менше. Збільшенням кількості ситуацій, коли незнайомі люди йдуть один одному назустріч, і так далі.

Взяти, приміром, одну з найбільш одіозних соціально-професійних категорій — ментів-ДАІшників. Їх не люблять, про них розповідають анекдоти («подарували колезі на 40-річчя знак «40″) — не просто так, ясна річ, розповідають.

Але ось нещодавно мені довелося удвох з побратимом проїхати у справах фактично дві області. Там, де дороги були нормальні, за кермом була я, а де вкриті кригою — мій товариш, досвідчений водій. І ось цей товариш примудрився забути водійські права. В кишені брудної куртки, яка залишилась на передку.
І двічі, коли він був за кермом, нас на блоках зупиняли ДАІшники. Водій без прав — серйозне порушення. Обладнання, щоб пробити його права через електронну базу, у них відсутнє.
Виходимо ми з машини, вони на нас дивляться — ми тверезі, адекватні, ввічливі, очицями не бігаємо, нічого забороненого не веземо. Ми навіть не сказали, що права залишились на передку — Юра просто поляскав себе по кишенях: «От, блін, удома забув».

Коротше, за законом мєнти могли б створити нам проблеми. Вони мали на це право — але не стали цього робити, причому двічі за одну поїздку.
Просто побажали щасливої дороги і порадили не забувати більше права.

Більшість людей радіють, коли дотримується закон. Але показник успішного суспільства — по-нашому, а не по-західному — людяність. Чим більше її буде — тим скоріше тут настане наша, українська Європа. А стару Європу до того часу, скоріше за все, виріже ІДІЛ :) «.

 


 

 

 

Мітки: , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook