Про християнську державу у Тернополі розповідав отець з Італії

ppgko-n- Церква, як моральний авторитет, повинна просвічувати різні галузі життя громадянського суспільства, де буде збережена повага та гідність людини, — наголошує Луїс Окулік.

Про це, як каже отець, чітко говорить і Пасторальна конституція: «Церква і держава, діючи кожна — в своїй сфері, знаходячи спільні пункти, мають розвиватися паралельно для спільного блага».

Нагадаємо, зустріч із отцем Луїсом Окуліком — священиком єпархії Трієсте (Італія), секретарем Ради Конференції Єпископів Європи відбулася у Тернополі 20 грудня. Пройшла вона у рамках заходів «Суспільні дні УГКЦ» у приміщенні  «Карітасу».

Присутні, як повідомляє сайт Товариства українських студентів-католиків «Обнова» (http://obnova-ternopil.org.ua), мали нагоду почути презентацію фахівця із Канонічного права та Соціальної доктрини Церкви на тему: «Соціальна доктрина Церкви як засіб нової євангелізації». Але йшлося там і про участь християнина в політиці.

До речі, вступне слово про політичну ситуацію в Україні та про деякі властивості триваючого Євромайдану висловив голова Комісії Справедливість і мир — отець Михайло Мельник.

- Побувавши на Євромайданах в Києві, Львові, — розповідає отець Михайло, — я побачив багато позитиву. Проте дещо мені не сподобалося. Адже християни, яких я знаю, вигукували такі слова, як: «наглюка», «смерть».  Оскільки я є християнин, то повинен знати, як Церква ставиться до різних суспільних і політичних проблем і також пам’ятати, що є і громадянином певної держави. Наша країна є на стадії «перезавантаження», і  мусимо збагнути, що ми християни можемо дати їй як свідомі громадяни, наскільки дієвими маємо бути?

Думками про участь християн у політичному житті з досвіду європейських християн поділився отець Луїс Окулік.

- Упродовж історії бачимо різне ставлення церков до держави, певні суперечки між ними та навіть конфлікти, а в інших випадках зустрічаємо хорошу співпрацю, яка дала свої плоди, — додає отець Луїс. — Ще століття тому християнські цінності в політичних лозунгах партій нікого не дивували. Наразі ми спостерігаємо чітке розмежування між сферою Церкви та сферою суспільно-політичною. І це – не є добре…

Зустріч продовжилася  запитаннями  та  думками про Євромайдан і християнську державу.

 

 

 

 

 

Мітки: , , , , , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook