Представники екстрених служб Тернопілля вчилися на… дискотеці (Фото)

001-nПрацівники пожежно-рятувальної служби, міліції та екстреної медичної служби відпрацьовували спільні дії на випадок виникнення надзвичайної ситуації із масовим ураженням людей у Заліщиках.

Читайте також. Батареї у помешканнях перестануть гріти 7 квітня

Про це повідомили в Управлінні Державної служби із надзвичайних ситуацій у Тернопільській області 4 квітня. Так ось, під час теоретичної частини навчань, усі присутні могли пригадати тактику надання домедичної допомоги потерпілим, опанувати алгоритми дій серцево-легеневої реанімації, зупинки кровотечі, іммобілізації переломів тощо.

Ці знання є вкрай необхідними для представників екстрених служб, які в числі перших прибувають до місця виникнення надзвичайних ситуацій. І одним з їх першочергових завдань є надання потерпілим домедичної допомоги задля порятунку найціннішого – людського життя.

Віднедавна цей обов’язок закріплений на законодавчому рівні. У ст. 12 Закону України «Про екстрену медичну допомогу», передбачили включення працівників державної пожежної охорони, рятувальників аварійно-рятувальних служб, а також працівників правоохоронних органів до переліку осіб, які зобов’язані надавати домедичну допомогу людині у невідкладному стані.

Читайте також. Збараж і Бережани отримали своїх прокурорів з інших районів

Наступним етапом навчань стало відпрацювання спільних практичних дій за участю рятувальників, правоохоронців і медиків. За сценарієм, на дискотеці невідомий зловмисник спричинив вибух, внаслідок якого постраждало багато людей. Роль потерпілих виконували волонтери, а координував роботу доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри медицини катастроф і військової медицини Тернопільського державного медуніверситету ім. I.Горбачевського Арсен Гудима.

Читайте також. “Файне місто” зустрічає моряків з корвету “Тернопіль”

- На навчаннях досягнули головного результату: рятувальники, правоохоронці та медики почали краще розуміти один одного, — сказав він, підбиваючи підсумки заходу. — Нам спільно вдалося намітити стратегію і тактику їхньої взаємодії в осередку надзвичайної ситуації. У підсумку, проведення таких регулярних тренувань дозволить досягнути оптимального рівня взаємодії між службами. Сьогоднішня непересічна акція повинна мати подальший розвиток і не лише в області, а й на рівні всієї України.

 

 


 

 

 

Мітки: , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook