Православні в Польщі по-особливому відсвякували Спаса на Святій Горі Грабарці

фото УНИАН

фото УНІАН

Православні в Польщі щороку вшановують свято Преображення Господнього на Святій Горі Грабарці у Підляському воєводстві на сході Польщі. повідомляє Польське радіо.

Вчора з нагоди свята Преображення Господнього до Грабарки неподалік Сім’ятич у Підляському воєводстві прибуло тисячі мирян з Польщі і закордону. Частина прийшла в прощах – зокрема, з Варшави, Сокулки, Більська Підляського, Білостоку. Церква і жіночий монастир на Святій Горі Грабарці – це найважливіше православне святилище в Польщі.Згідно з традицією, під час святкування миряни обходять церкву на колінах, після чого встановлюють на узгір’ї хрести, які принесли з собою. Також підходять до джерела біля гори, п’ють воду й обмиваються нею.

Читайте також: На Тернопільщині козацька церква, аналогів якої немає в Україні, ввійшла в трійку найдавніших храмів країни

Урочисте богослужіння з нагоди празника Спаса тривало всю ніч. Серед гостей цього року є делегація Американської православної церкви з митрополитом Америки та Канади Тихоном.

У листі учасникам святкування президент Польщі Анджей Дуда написав, зокрема: «Духовна традиція вірних Православної церкви є невід’ємною частиною спадщини Республіки Польща».

 


 

 

 

Мітки: , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook