Православні та греко-католики відзначають велике свято — Хрещення Господнє, або як його називають у народі, Водохреще

Фото ілюстративне

Фото ілюстративне

19 січня православні християни та греко-католики відзначають велике християнське свято — Хрещення Господнє, або як його називають у народі, Водохреще.

Цього дня завершується цикл новорічно-різдвяних свят, що розпочався на Різдво, 7 січня.

Це свято має велике значення для кожної віруючої людини, адже Хрещення Іоанна Хрестителя було символічним, і означало те, що як тіло омивається і очищається водою, так і душа людини, яка покаялася і увірувала у Спасителя, буде очищена від усіх гріхів Христом. Історія свята По досягненні 30-річного віку Ісус Христос прийняв Хрещення від Івана Хрестителя в річці Йордан. Було це у 15-ий рік правління римського імператора Тиверія. Саме тоді Іван, син священика Захарії, по навіянню Божому пропонував на околицях річки Йордан хрещення покаяння для прощення гріхів зі словами: «Покайтесь, бо наблизилось Царство Небесне». Разом з юдеями христитися до Івана прийшов Господь Ісус Христос, але Іван вважав себе недостойними хрестити Того, Хто не потребує покаяння, і говорив Йому: «Мені потрібно хреститись від Тебе, а Ти приходиш до мене?»

Після цього Христос зайшов у річку Йордан і прийняв хрещення від Івана, а коли вийшов на берег, то з небес почувся голос Бога-Отця, який назвав Ісуса своїм Сином. І у той же час на Нього зійшов Святий Дух в образі голуба. Звідси ще одна назва свята — Богоявлення. Православні та греко-католики вважають, що саме це свято засвідчує таїнство Святої Трійці, адже в цей день людству з’явився Бог у трьох іпостасях: Бог Отець у голосі, Син Божий у плоті, і Дух Святий у вигляді голуба.

Хрещення є одним з найважливіших церковних свят. В цей день Іоанн Хреститель хрестив Ісуса в річці Йордан. Ісус Христос прийшов до нього з Галілеї. Коли Іоанн побачив Його, то, впізнавши у Ньому Месію, спочатку хотів утримати Ісуса, кажучи: мені потрібно хреститися від Тебе, чому Ти приходиш
до мене? Але Ісус відповів йому: облиш зараз, бо так належить нам виконати усяку правду. Тобі Іоанн допустив Його. І, хрестившись, Ісус в той же час вийшов з води, — і, відкрилися Йому небеса, і побачив Іоанн Духа Божого, Який сходив, як голуб, і опускався на Нього.
Згідно християнського віроучення саме після Хрещення Ісус почав освічувати людей, осяюючи їх світом істини.
У західній церкві свято отримало назву Богоявлення, оскільки під час Хрещення Ісуса відбулося особливе явлення всіх трьох ликів Бога: Бог Отець з небес свідчив про Сина, що хрестився і Дух Святий у вигляді голуба зійшов на Ісуса, підтверджуючи таким чином Слово Отця.
У католиків центральним змістом свята Богоявлення є церковне сказання про поклоніння новонародженому Ісусу язичницьких королів – волхвів Каспара, Мельхіора і Валтасара, що прийшли з дарами у Віфлієм. В пам’ять про явлення Христа язичникам і поклонінні трьох королів в костелах відбуваються подячні молебні, Христу як Царю приноситься в жертву золото, як Богу – ладан, як людині – мірра. Свято Богоявлення отримало також назву Festum magorum (Свято волхвів) або Festum regum (Свято царів).
 

 

 

 

 

Мітки: , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook