Пожежа «рудого лісу» під ЧАЕС: про що не говорили влада і ЗМІ (Відео)

Пожежа у безпосередній близькості до ЧАЕС. Фото — Facebook Наталки Левіної

Пожежа у безпосередній близькості до ЧАЕС. Фото — Facebook Наталки Левіної

Інформації про пожежу «рудого лісу» в 30-кілометровій зоні відчуження ЧАЕС, що вирувала з ранку 5 червня до вечора 7 червня, було вдосталь. Щодня по кілька разів ДСНСУ оновлювала її, повідомляючи про рівень радіаційного фону та збиваючи ажіотаж і страх, що попервах зародились в серцях українців. Однак, кажуть фахівці, важливий не тільки рівень зовнішнього опромінення, а й концентрація радіації і яку її дозу отримали рятувальники, які гасили пожежу. Про це офіційно повідомлено не було.

Журналісти ТСН. Тижня зібрали інформацію про пожежу біля ЧАЕС, яку не повідомляли офіційно, тому її не було у ЗМІ.

Читайте також: Під ЧАЕС горить заражений радіацією «рудий ліс»: підозрюють навмисний підпал (Відео)

Коли рятувальники на КПП «Дитятки» виїздили з гасіння пожежі, у кількох із них взуття випромінювало рівень радіації, підтвердженої дозиметром, у 300 разів більший за норму — 600 проти 20-ти.

Голова Держагентства України з управління зоною відчуження Віталій Петрук запевнив, що 95% рятувальників, які гасили пожежу біля ЧАЕС, не отримали критичного рівня забруднення, решта кілька відсотків людей зі ста процентів зіштовхнулись з більшим забрудненням, але «ситуація не критична».

Однак, каже екс-керівник Чорнобильського радіологічного центру Олег Бондаренко, важливо міряти не тільки зовнішнє опромінення, а й концентрацію і знати, яку саме дозу опромінення отримали ці пожежники. Влада про це не сказала, підкреслив доктор біологічних наук Бондаренко.

Читайте також: Унікальна зйомка: кадри пожежі з даху 4-го енергоблоку Чорнобильської АЕС (Відео)

Один із рятувальників, який гасив пожежу повідомив, що офіційна цифра площі пожежі — 12 га — занадто мала. За його оцінками, горіло близько 30-ти гектарів.

Майже одразу, як стало відомо про пожежу біля ЧАЕС, у поліції заявили, що то міг бути навмисний підпал, оскільки знайшли смолоскипи. Не смолоскипи, а палки для змащування залізничних колій, з’ясували тепер у поліції, а причиною пожежі могла стати й іскра від електромережі.

Читайте також: Пожежа біля Чорнобильської АЕС: рятувальники повідомили про успіхи в гасінні

Горів зараз не той рудий ліс, який у 1986-му ввібрав у себе гігантські дози радіації, а той, який виріс на його місці, і хоч він і не зовсім чистий, та не такий смертоносний, як його попередник.

Читайте також: Пожежу у зоні відчуження Чорнобильської АЕС загасили — ДСНСУ

Однак місцеві мешканці сіл навколо Чорнобиля кажуть, що те, що ви ніколи не були і близько біля ЧАЕС, не означає, що ви не отримуєте опромінення — свого часу під Чорнобилем підпільно таки рубали заражений ліс, із якого потім робили і вікна та інші будматеріали, і меблі, і інші товари широкого вжитку. Відтак не виключено, що українцям слід остерігатись не так пожеж біля ЧАЕС, як того, що Чорнобиль може вже багато років бути у них вдома, а вони про це і не здогадуються. Принаймні, походити з дозиметром по своїй оселі, щоб убезпечити себе, ніколи не зашкодить.

Всі подробиці — у сюжеті ТСН. Тиждень

 


 

 

 

Мітки: , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook