Порушення є — на Тернопіллі прокуратура перевірила психіатричні лікарні

психлікарняПорушення у наданні допомоги психічно хворим у спеціалізованих медзакладах на Тернопільщині є. Це виявила перевірка, проведена прокуратурою.

Як повідомили в прокуратурі тТернопільської області, порушення виявлені як у термінах примусового ліковання за рішеннями судів, так і в організації надання спихіатричної допомоги, зокрема, щодо умов лікування психічно хворих.

У прокуратурі повідомили наступне:

Прокуратурою області із залученням фахівців контролюючих органів проведено перевірки додержання конституційних прав громадян під час надання їм психіатричної допомоги у медичних закладах, у тому числі щодо забезпечення режимних вимог, охорони, умов тримання і лікування у примусовому порядку.

Встановлено, що упродовж 2015 року та 2 місяців 2016 року до двох розташованихна території області психіатричних лікареньіз звичайним наглядом та однієї комунальної психоневрологічної лікарні госпіталізовано в примусовому порядку 38 осіб, у тому числі 15 осіб за рішенням суду про застосування примусових заходів медичного характеру.

Примусові заходи медичного характеру застосовувались до хворих на параноїдальну шизофренію, розумову відсталість та інші психічні захворюванняза вчинення таких суспільно-небезпечних діянь: крадіжка, розбій, заподіяння умисних легких тілесних ушкоджень, незаконне заволодіння транспортним засобом, умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження, умисне вбивство та вбивство з необережності.

Перевіркою стану додержання законності застосування за рішенням суду до психічно хворих осіб примусових заходів медичного характерувиявлено факт невиконання рішення суду щодо зміни хворому примусового заходу медичного характеру на інший – надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку. Після набрання законної сили судового рішення його продовжували незаконно утримувати на стаціонарному лікуванні у психіатричній лікарніупродовж 2 місяців.

Також виявлено факт тривалого невиконання ухвали суду щодо переведення іншого хворого до психіатричного закладу з більш суворим наглядом.

За прокурорського реагування виявлені порушення усунуто та винних осіб, які їх допустили, притягнуто до відповідальності.

Окрім того, під час перевірки виявлені й інші порушення вимог законодавства щодо умов тримання і лікування хворих, організації їхнього харчування, матеріально-побутового забезпечення та пожежної безпеки.

Мають місце також порушення у діяльності  окремих центральних районних лікарень області при вирішені питання про продовження чи припинення надання хворим амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку. Всього упродовж зазначеного періоду така допомога надавалась  20 особам.

З метою усунення виявлених порушень та притягнення винних осіб до відповідальності органами прокуратури області внесено 8 документів реагування, які перебувають на розгляді.

 

 

 

 

 

Мітки: , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook