Порошенко пообіцяв боротися за ув’язнених в РФ українців «до переможного кінця»

ПорошПрезидент України Петро Порошенко звернувся до українців з нагоди Міжнародного дня прав людини, повідомляє прес-служба Глави держави.

«Шановні співвітчизники! Вітаю вас з Міжнародним днем прав людини. Організація Об’єднаних Націй 66 років тому прийняла Загальну декларацію прав людини, стандартів якій повинні досягти і дотримуватися всі народи і нації. Як не прикро, але в ті часи представники Української РСР разом з делегаціями Радянського Союзу і української РСР утрималися при голосуванні за декларацію. Такими «утриманнями» і компромісами, коли мова йшла про права і свободи своїх громадян, радянська історія відзначалася багато років. Навіть після здобуття незалежності Україна не змогла остаточно позбутися від спадщини тоталітарного минулого. Саме нехтування нашими основними правами і свободами і спричинило революцію гідності, яка дала старт глибоким змінам у суспільстві, насамперед у свідомості людей», — зазначив Порошенко.

Він також підкреслив, що сьогодні, коли проти України ведеться війна, проблема прав людини набуває особливого значення.

«У центрі уваги держави та суспільства виявилися громадяни, права яких зараз грубо і цинічно порушуються. Насамперед, це ті, хто страждає від терористів на захоплених територіях Донецької і Луганської областей, відчувають утиски в окупованому Криму. Жертвами свавілля стали Надія Савченко, Олег Сенцов, Олександр Кольченко і багато інших українців, ув’язнених в Росії. Ми будемо боротися за їхнє звільнення до переможного кінця», — підкреслив президент.

Порошенко також запевнив, що українська влада докладе максимум зусиль, щоб основи Загальної декларації прав людини були провідними у всіх сферах життя громадян.

 

 

 

 

 

Мітки: , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook