Порошенко підписав Закон «Про рахункову палату»

8aa739f44be6de1c552dadb347c2ce7f_1438765807_largeПрезидент України Петро Порошенко підписав Закон № 576-VIII «Про Рахункову палату», який був ухвалений Верховною Радою 2 липня поточного року.

Про це йдеться на офіційному сайті глави держави.

Закріплена у Документі система зовнішнього фінансового контролю має стати дієвим інструментом підвищення ефективності використання коштів Державного бюджету України, реалізації антикорупційної політики держави.

Положення Закону враховують загальновизнані міжнародні принципи та стандарти зовнішнього аудиту державних фінансів і кращу практику країн Європейського Союзу, а також забезпечують приведення законодавчих норм, що регулюють діяльність Рахункової палати у відповідність до вимог Конституції України.

Згідно із Законом Рахункова палата здійснює контроль як за використанням коштів Державного бюджету України, так і за їх надходженням, що відповідає вимогам статті 98 Конституції України. Такий контроль буде забезпечуватись, зокрема шляхом застосування Рахунковою палатою прийнятих у світі сучасних підходів, а саме — здійснення аудиту ефективності та фінансового аудиту.

Законом також визначено повноваження Рахункової палати щодо здійснення за зверненням органів місцевого самоврядування, фондів загальнообов’язкового державного соціального і пенсійного страхування, суб’єктів господарювання державного сектору економіки, заходів державного зовнішнього контролю (аудиту) стосовно відповідних місцевих бюджетів та діяльності суб’єктів звернення;

Крім того, у Законі конкретизовано склад та структуру Рахункової палати, порядок призначення Голови та інших членів Рахункової палати, що буде здійснюватися на конкурсних засадах. Визначено їх повноваження, порядок звітування Рахункової палати про свою діяльність, проведення її внутрішнього та зовнішнього аудиту.

Реалізація положень Закону також дасть змогу забезпечити право суспільства на отримання об’єктивної інформації щодо повноти і своєчасності надходження коштів до Державного бюджету України, їх цільового та ефективного використання. Документ було розроблено за консультативної підтримки міжнародних експертів.

 

 

 

 

 

Мітки: , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook