Порошенко підписав закон про «адекватні заходи» щодо Росії

Президент України Петро Порошенко підписав закон, який дозволяє Кабінету міністрів застосовувати заходи економічного характеру у відповідь на дискримінаційні дії держави-агресора стосовно України. Відповідна інформація опублікована на офіційному сайті Верховної Ради України (ВРУ).

«Повернуто з підписом від президента (29.12.2015)», — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, Верховна Рада України на засіданні 24 грудня уповноважила Кабінет міністрів ввести торговельне ембарго стосовно Російської Федерації (РФ) з 1 січня 2016 р. Відповідний законопроект №3704 «Про внесення зміни до закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» (щодо надання уряду повноважень застосовувати адекватні заходи економічного характеру до держави-агресора)» за основу і в цілому підтримав 291 народний депутат.

Читайте також: Українські науковці отримали власний Закон

Ініціатором проекту закону є прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.

У пояснювальній записці говориться, що введення з 1 січня Росією продовольчого ембарго і припинення РФ дії договору про зону вільної торгівлі з Україною «вже в найближчій перспективі (до початку 2016 року) створюють загрозу заподіяння шкоди інтересам національної економічної безпеки, економічним інтересам України та законним інтересам суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, і містять ознаки дискримінаційних дій щодо України у сфері торгівлі».

Яценюк, представляючи законопроект у парламенті, пояснив, що Кабмін у разі його ухвалення 1 січня наступного року введе аналогічні обмежувальні заходи проти РФ.

Читайте також: Парламент таки підтримав роздержавлення ЗМІ

Нагадаємо, що 21 грудня прем’єр-міністр РФ Дмитро Медведєв підписав постанову про включення України до списку країн, щодо яких діє продуктове ембарго. Він зазначив, що продуктове ембарго стосовно українських товарів почне діяти з 1 січня 2016 року.

За його словами, з січня стосовно України замість договору про зону вільної торгівлі застосовуватиметься режим найбільшого сприяння (РНС).

 

 


 

 

 

Мітки: , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook