Поляки розповіли, як ставляться до українців

1Більшість поляків позитивно ставиться до заробітчан з України. Поляки розуміють, що їм без українських працівників не обійтися. Адже за оцінками Спілки підприємців та роботодавців, щоб підтримати темпи економічного зростання протягом наступних 20 років, Польща потребуватиме приблизно 5 млн нових працівників, повідомляє Польське радіо.

Про позитивнее ставлення поляків до українців заявила представниця Міністерства сім’ї, праці і соціальної політики Маґдалєна Свеклєй Чиновниця нагадала, що від початку цього року всі роботодавці зобов’язані укладати договори мовою, зрозумілою іноземному працівникові.

Читайте також: Верховна Рада спростила ввезення автівок з-за кордону

«Якщо іноземець не володіє добре польською мовою, обов’язком роботодавця перед підписанням трудового договору є пред’явити переклад цього документа на мову, зрозумілу іноземцеві. Це вимога передбачена законом, за її порушення від 1 січня загрожує штраф», – сказала Маґдалєна Свеклєй.

Всі види договорів з іноземцем мають бути в письмовій формі. Метою нових правил є запобігати працевлаштуванню іноземців на несприятливих для них умовах.

У Польщі діє спрощена процедура, яка дозволяє іноземцям працювати шість місяців протягом року без необхідності отримання дозволу на роботу. Це стосується громадян шести країн – України, Вірменії, Білорусі, Грузії, Молдови та Росії.
Експерт Спілки підприємців та роботодавців Каміль Рибіковський вважає, що цей список необхідно розширити. «На польському ринку бракує працівників, тому, безперечно, якщо особи з інших країн зацікавлені працевлаштуванням у Польщі, варто допомогти, щоб їм легше було знайти роботу. Це було б корисним для польської економіки», – сказав Каміль Рибіковський.

 


 

 

 

Мітки: ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook