Поляк Балчун втомився від внутрішньополітичної боротьби в Україні – політолог

фесенкоНовина про відставку поляка Войцеха Балчуна з посади керівника «Укрзалізниці»  стала для українського політикуми та суспільства більш-менш очікуваною, оскільки роботою «УЗ» були незадоволені  усі:  міністр інфраструктури Володимир Омелян, Генпрокурор Юрій Луценко та прості пересічні українці.

Головною причиною звільнення прийнято вважати конфлікт, який вже багато місяців тривав між міністром інфраструктури Володимиром Омеляном та Войцехом Балчуном, і саме цей конфлікт поклав початок відставки Балчуна. Так вважає політолог Володимир Фесенко.

«І хоча Генпрокурор Юрій Луценко ще раніше закликав відправити у відставку Балчуна, Прем’єр-міністр Володимир Гройсман намагався деякий час тримати певний баланс.  Конфлікт між Омеляном і Балчуном формально виглядав як особистий конфлікт, а реально за ним ховалася боротьба бізнес-інтересів впливових українських політиків», — відзначив експерт.

Тому, на думку політолога, зараз головне — нормалізувати ситуацію навколо функціювання «Укрзалізниці» і провести прозорий конкурс із призначення на посаду нового керівника.

Володимир Фесенко зазначив, що боротьба за контроль над «Укрзалізницею» йде між бізнес-групами «БПП» та «Народного фронту».  Крім того, в середині структури є багато людей і бізнес-груп, пов’язаних із колишніми керівниками Партії регіонів, які можуть грати на стороні тієї чи іншої головних груп.

 


 

 

 

Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook