Польський міністр виступив з гострою критикою Росії

297125

Глава МЗС Польщі заявив, що Росія залякуванням і шантажем хоче повернути собі позицію супердержави. 

«Росія намагається повернути собі позицію супердержави залякуваннями, переслідуваннями, енергетичним шантажем та діями з використаннями збройних сил», — цитує міністра закордонних справ Польщі Вітольда Ващиковського «Польське радіо«.

Під час своєї промови на Global Security Forum у Варшаві він наголосив, що «ми живемо у період великих глобальних змін, коли в безпосередній близькості від Європи та інших регіонів світу одна криза починається відразу після іншої».

Читайте також: Путін на загальне фото учасників G-20 вийшов напруженим (Відео)

«У Польщі нас непокоять постійні спроби підривання міжнародного ладу. Є сильні держави, які відкрито кидають виклик нормам», — сказав очільник польської дипломатії. «Особливо наш сусід, Росія використовує силу як метод нав’язування своєї волі іншим суверенним державам», — наголосив він.

За словами Ващиковського, Росія намагається придушити демократичні зміни довкола себе і повернути позицію супердержави не завдяки силі тяжіння, а «залякуваннями, переслідуваннями, енергетичним шантажем та діями з використанням збройних сил».

«Росія вбачає у НАТО ворожу організацію і відповідно до цього вибирає свої цілі», — сказав польський міністр.

Як додав він, Польщу турбують також екстремістські сили на Близькому Сході, а також такі гарячі точки, як Північна Корея, Венесуела і Субсахарська Африка, а також зміни клімату.

«Побоюємося, що Європейський Союз вже зазнає цих змін, прикладом чого є міграції», — вважає Ввітольд Ващиковський.

Він закликав посилювати трансатлантичну співпрацю. «Жодна країна не в змозі впоратися з цими викликами. На щастя, у нас є чудовий інструмент, яким є Північноатлантичний альянс. Наша спільнота цінностей та інтересів простягається по обидва боки Атлантичного океану», — підсумував міністр закордонних справ Польщі.

 

 

 

 

 

 

Мітки: , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook