Політв’язень Кремля Станіслав Клих підозрює в себе рак шкіри

Станіслав Клих за гратамиУкраїнський політв’язень Станіслав Клих підозрює, що у нього рак шкіри. Крім того, він скаржиться на сильний біль у серці та нирках. Однак попри це Клиха повернули з лікарні Челябінська до в’язниці у Верхньоуральську.

Про це у коментарі «Громадському« розповіла мати політв’язня Тамара Клих, яка розмовляла з сином телефоном 9 січня.

Станіслав також скаржиться на проблеми з ногами — вони покрилися плямами, а на п’ятці є тріщини. Політв’язень підозрює, що в нього рак шкіри.

Листи Клих також не отримує, хоча родина пише йому двічі на місяць. Для того, аби поговорити, мати замовляє у в’язниці дзвінок. Цього разу їм дозволили проговорити 15 хвилин. Відвідати сина Тамара Клих може раз на півроку, але каже, що їздити до Челябінська важко.

«Стас каже, що йдуть чутки про його переведення на Сахалін. Він і згоден, аби його перевели чи туди, або туди, де Сенцов (політв’язень Сенцов перебуває у колонії в Лабитнангах на півночі РФ -ред). Адже говорить, що в цій в’язниці він вже задихається», — додала Тамара Клих.

Родина хоче, аби його перевели до в’язниці в РФ в ту область, що ближча до України, аби простіше можна було його відвідувати. Про це повинен клопотати адвокат. Тамара Клих сказала, що захисник спілкується лише зі Станіславом, а матері політв’язня він не телефонує.

Раніше політв’язень Клих написав листа активістам: підозрював, що хворий на рак, хотів розпочати голодування. Також Клих заявляв, що, можливо, у нього є гангрена.

Читайте також: Верховний суд Росії залишив вироки українських політв’язнів Миколи Карпюка і Станіслава Клиха без змін

26 травня 2016 року суд Чечні засудив Миколу Карпюка до 22,5 років ув’язнення, Клиха до 20 років. Їх звинуватили у вбивстві російських військових у Грозному в 1994-95 роках. Водночас, стороною обвинувачення не було надано жодних доказів того, що Клих і Карпюк перебували у Чечні у цей період.

Читайте також: Метері Клиха і Агеєва закликали Путіна і Порошенка звільнити їх синів (Відео)

У січні 2017 року Клиха етапували з Грозного у Чечні до Челябінська.

Читайте також: У звільнення не вірить і просить, щоб йому писали — мати Клиха про побачення з сином у в’язниці РФ

У липні 2018-го повідомлялось, що Клиха перевели до психлікарні. Росія стверджувала, що політв’язня «перевели за власним бажанням». Згодом українця повернули з психлікарні до колонії.

Читайте також: «Все дуже погано», — Станіслав Клих написав із колонії РФ, що може бути смертельно хворим (Документ)

У Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв’язня, 27 яких перебувають на території Росії. 58 — затримані у Криму чи у справах, пов’язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в’язнів, що утримуються на території самоназваних республік та 24 військовополонених моряків.

 


 

 

 

Мітки: , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook