Почали діяти нові правила нарахування субсидій: хто матиме право на її отримання?

фото: zik.ua

фото: zik.ua

Уже скоро розпочнеться опалювальний сезон.  Вперше Україна в нього входить, маючи зрозумілу систему монетизації субсидій. Але питань у людей виникає багато, особливо тепер, коли в уряді розповіли про деякі нові нюанси її нарахування.

Журналіст Громадського Федір Прокопчук дослідив цю тему.

Тож переше питання, яке цікавить багатьох: чи потрібно подавати заяву на отримання субсидії?

Так, якщо людина претендує на отримання субсидії вперше. Міністерство соціальної політики навіть зробило пам’ятку — як можна оформити субсидію онлайн.

Якщо ж субсидіант отримував державну допомогу на оплату комунальних послуг минулого року, то в такому випадку перерахунок буде автоматичним.

Якою буде монетизація субсидій у цьому опалювальному сезоні?

Уряд залишив два види отримання субсидій — готівковий і безготівковий.

В першому випадку субсидіант кожного місяця отримує «живі гроші» (через Укрпошту чи на банківський рахунок) на оплату комунальних послуг за попередній місяць. Все, що вдалося заощадити, він може витратити на власний розсуд.

При безготівковій формі субсидії гроші нараховуються на окремий рахунок в Ощадбанку, звідки щомісяця списуються на суму наданих комунальниїх послуг. В кінці опалювального періоду кошти, що залишилися, можна зняти для власних потреб.

Як можна отримати субсидію «живими грошима»?

Тим, хто минулого опалювального сезону отримував субсидію в безготівковій формі або ж подається на отримання державної допомоги вперше, потрібно написати заяву в органи соціального захисту населення до 15 жовтня.

Не можуть претендувати на готівкову субсидію ті, хто за підсумками минулого опалювального сезону отримував «живі гроші», але мав заборгованість впродовж двох місяців. Таких субсидіантів переведуть на безготівкову форму.

Чи можна отримати субсидію, якщо є заборгованість за комунальні послуги?

Близько 200 тисяч субсидіантів за підсумками минулого сезону мали борги за комунальні послуги і їм відмовили в наданні субсидії. Міністерство соціальної політики рекомендує їм погасити заборгованість (якщо сума невелика) або домовитися про її реструктуризацію з компанією-постачальником (якщо сума велика) і повторно подати заявку на отримання субсидії.

Якщо людина не має можливості погасити борг, але без субсидії не зможе обігріти своє житло, вона може звернутися до спеціальної комісії при місцевих органах влади. Там детально вивчають кожен випадок і можуть вирішити, що субсидію таки варто надати.

 

 

 

 

 

Мітки: ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook