Провал «руского міра»: Піонтковський розповів, від чого залежатиме подальший розвиток подій на Донбасі

ПіонтковськийРосія при слушній нагоді буде готова вийти з Донбасу, бо усвідомила провал авантюри «русского мира» і «Новоросії».

Таку думку в інтерв’ю «Апострофу» висловив російський політолог і публіцист Андрій Піонтковський.

«Ситуація на Донбасі буде похідною від внутрішньополітичного розвитку в Росії. Російська політична еліта в цілому усвідомила провал авантюри «русского мира» і «Новоросії». Ці слова вже не використовуються», — сказав він.

Росія, пояснив Піонтковський, намагатиметься і далі наполягати на ідеальному для себе варіанті розвитку ситуації.

«Якщо їх відверто запитати, вони сказали б, що мріють обміняти Донбас на Крим. Тобто якщо їм зафіксують, хай не юридично, а хоча б де-факто, визнання Криму, то вони готові будуть забратися з Донбасу», — сказав Піонтковський.

При цьому від підкреслив, що такий варіант розвитку подій неможливий, бо його не допустить світ.

«Справа в тому, що на це вже ніхто не піде. Ні Україна, зрозуміло, ні Захід і, перш за все, Сполучені Штати. Різко змінилося ставлення до Москви, в цілому і до української кризи у США. Його озвучує та курирує Курт Волкер. Мені іноді здається, що позиція Волкера більш послідовна і проукраїнська, ніж офіційна позиція українського керівництва.

Це реакція на провал кремлівської операції «Трамп наш». Так, їм вдалося посадити в Білий дім безграмотну людину, що з якихось невідомих причин весь час розшаркується перед Путіним і повторює всякі дурниці про те, що нам потрібні росіяни. Але реальною політикою на російсько-українському напрямку займаються зовсім інші люди.

Тому я не бачу тут ніякої самостійної динаміки української кризи. Вона з’явиться в разі відсторонення Путіна від влади, яке рано чи пізно станеться. Ті люди, які прийдуть до влади, не будуть демократами, готовими відмовитися від своїх імперських комплексів. Але вони будуть реалістами, які розуміють, що режим зайшов надто далеко і треба про щось серйозно домовлятися як із Заходом, так і з Україною, яка де-факто стала частиною Заходу. Ось що я можу сказати відносно Донбасу», — заначив політолог Андрій Піонтковський.

 


 

 

 

Мітки: , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook