Пільги на проїзд у громадському транспорті: Кабмін прийняв важливе рішення про монетизацію

ф1Громадяни України, які мають пільгове право на проїзд у громадському транспорті, отримуватимуть ці пільги грошима на руки. Таке рішення прийняв сьогодні на своєму засіданні Кабінет міністрів України. Раніше пільговий проїзд із дербюджету Україна компенсувала через місцеві органи влади перевізникам.

Кабінет міністрів ввів монетизацію пільг на проїзд усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах.

Читайте також: Грошова реформа України: 10 гривень стали копійками. НБУ показав нові гроші (Відео, Фото, Інфографіка)

Сьогоднішнє рішення Уряду України — це початок монетизації пільг на проїзд. Щоб він запрацював на практиці, ще мають бути прийняті ряд рішень, в тому числі місцевою владою. Так, упродовж двох місяців з дня набрання чинності постанови Кабміну розмір щомісячної виплати готівкових коштів мають затвердити обласні та Київська міська державна адміністрація. Цей розмір визначать за простою формулою: середню вартість проїзду в міському комунальному транспорті помножать на 30 поїздок.

Для осіб, які мають право на кілька пільг, призначається щомісячна готівкова виплата за найбільшою з них.

Розмір таких виплат не буде враховуватись при розрахунку загального доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги.

Для осіб, які мають право на пільги з оплати проїзду на міжміських маршрутах, розмір виплат збільшується на 20%.

Для осіб з інвалідністю 1-ї, 2-ї групи та дітей з інвалідністю, які навчаються у вищих навчальних закладах, закладах загальної середньої та професійної освіти, розмір виплати подвоюється.

Відтак на практиці всі пільговики тепер оплачуватимуть проїзд: замість безкоштовних послуг вони отримають гроші, якими й будуть розплачуватись за послуги громадського транспорту.

 

 

 

 

 

Мітки: , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook