Пільговикам доведеться забути про безкоштовний проїзд? Порошенко ветував закон

Президент Петро Порошенко ветував закон, що передбачає 1 917 833 200 гривень на забезпечення компенсації пільгового проїзду окремих категорій громадян в 2016 році.

Про це свідчать дані на сторінці відповідного законопроекту на сайті Верховної Ради, передають Українські Новини.

Читайте також: «Нафтогаз наполягає: пора вимикати опалення

Відповідно до документа, ці кошти мали перерозподілити за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті на 2016 рік на субвенції місцевим бюджетам на надання пільг і житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання й водовідведення, квартирної плати (утримування будинків, споруд і прибудинкових територій), вивезення побутового сміття й рідких нечистот.

«Такі зміни створюють ризик недофінансування субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг і житлових субсидій населенню на оплату житлово-комунальних послуг, оскільки через передбачене в 2016 році підвищення тарифів на послуги житлово-комунального господарства економія із зазначеної субвенції (відповідно до інформації Міністерства фінансів України) не очікується. Зокрема, за розрахунками названого міністерства, кількість пільговиків, що мають право на житлові субсидії, може зрости з 5,4 до 7 млн осіб», — сказано у пропозиціях Президента.

Читайте також: Коштів у держбюджеті до кінця року може не вистачити — не врахували скачка валют

Порошенко вважає, що реалізація цих норм призведе до розбалансованості державного бюджету, що суперечить міжнародним фінансовим зобов’язанням України, а обсяг допомоги з оплати вартості енергоносіїв (за програмами пільг і субсидій) погоджений у рамках Меморандуму про співробітництво між Україною й Міжнародним валютним фондом.

Також він вважає, що зменшення видатків на житлові субсидії приведе до зростання заборгованості за отримані комунальні послуги й відповідно до збільшення соціальної напруженості серед населення.

Читайте також: Порошенко відкрив дорогу до «великої приватизації»

Крім того, Порошенко підкреслює, що відшкодування видатків за пільговий проїзд окремих категорій громадян, в умовах відсутності механізму обліку пільгових перевезень, яких-небудь обмежень щодо кількості, відстані й напрямку поїздок не є ефективним.

Відповідно, з огляду на викладене, Президент пропонує Раді відхилити документ.

 

 

 

 

 

 

Мітки: , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook