Під Києвом протікає понад 100 кілометрів малих річок

фото: texty  Річка Глибочиця

фото: texty
Річка Глибочиця

Без них Київські пагрби давно б уже з’їхали у Днпро, пише сайт texty.

Частина з них тече промзонами, а частина — захована під дорогами.

Репортаж-дослідження на цю тему зробили Дмитро Фіонік, Надія Кельм, Олександр Оксимець і фотограф Кирило Степанець.

Провідник по підземному Києву Кирило Степанець, говорячи про пагорб над мостом метро каже: «Якби люди могли бачити крізь землю, перед ними відкрився б лабіринт підземних ходів». У цих лабіринтах течуть річки та струмки.

Якщо в істориків, географів та екологів спитати, скільки в Києві річок, то найточніша відповідь звучатиме так: багато. Дігер-краєзнавець Степанець нарахував близько ста природних водотоків. Історичні назви зберігають лише кілька десятків струмків. І відомі вони — як назви, так і струмки — вузькому колу спеціалістів. Звичайні ж мешканці міста часто користуються узагальнювальним топонімом: річки-смердючки.

Десятиліттями офіційна наука майже не звертала уваги на міські потічки. Забувалися назви, забудовувалися річища, заганялися під землю київські води. Але вони продовжували вести своє примарне життя, проникаючи на денну поверхню то парковими озерцями, то стрічками струмків, то клекотінням у бетонних лотках.

фото: texty Річка Скоморох

фото: texty
Річка Скоморох

У дев’яностих та нульових вони стали предметом досліджень дігерів. Кирило Степанець видав кілька книжок про підземні водотоки. А у 2007 році побачила світ наукова праця на цю тему — «Малі річки Києва» за авторством доктора географічних наук Віктора Вишневського.

Він встановив топографічні координати витоків основних київських річок та склав карту Києва, на якій позначено 31 водотік.

 


 

 

 

Мітки: , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook