Під Іловайськом сталася велика трагедія, там загинуло понад 80 бійців «Донбасу» — Антон Геращенко (Інтерв’ю)

images4 вересня Євроньюз поспілкувався з радником міністра внутрішніх справ Антоном Геращенком про ситуацію під Іловайськом, передачу важкого озброєння добровольчим батальйонам МВС, а також план Путіна.

Ангеліна Карякіна, Євроньюз:
“З-під Іловайська продовжує надходити інформація про загиблих, поранених та взятих у полон українських бійців. Які останні дані є у Вас?”

Антон Геращенко, радник міністра внутрішніх справ:
“Під Іловайськом сталася велика трагедія. Вона була пов’язана з тим, що невчасно було прийнято рішення про відхід наших військ, добровольчих батальйонів після того, як пройшло фактично вторгнення російських військ 24 серпня. Оскільки вели переговори з росіянами – у нас були полонені російські солдати, ми вважали, що росіяни не будуть розстрілювати колону, в якій були їхні солдати. Але російські генерали, я вважаю, отримали команду з Москви, може, від Путіна і почали стріляти по нашій колоні. І російські полонені також загинули разом з тими, хто їх супроводжував. На сьогодні ми закінчуємо підводити дані про втрати, яких зазнали там. Полоненими у батальйоні “Донбас” нараховується близько 81 бійця. Вони знаходяться зараз у Донецьку. Командир батальйону і його підлеглі ведуть перемовини з тим, щоб віддати цих полонених нам, а ми віддали полонених, які є в нас. По втратах: у “Донбасі” між 30 та 40 бійців вважаються загиблими, або такими, що зникли безвісти. Чому не можемо точно сказати – навіть цієї ночі вийшов ще один чоловік, боєць батальйону “Миротворець” із оточення, при чому він йшов вже 5 діб (станом на 4 вересня – ред.). Дуже великих втрат завдали батальйону “Митротворець”. З 90 бійців, які прийшли до Іловайська, 21 зараз вважаються такими, що пропали безвісти, 4 гарантовано були втрачені на полі бою. Але є надія, що декілька з тих, хто зник, – поранені і знаходяться десь по шпиталях. Можуть бути ще й ті, хто переховуються на території, яка підлегла бойовикам. Також великих втрат зазнав батальйон “Дніпро-1” – це батальйон особливого призначення міліції Дніпропетровська. 10 вбитих і 9 тих, хто пропав безвісти.

Ангеліна Карякіна, Євроньюз:
“Як проходить процедура передачі важкого озброєння добровольчим батальйонам, яким саме батальйонам його передають та чи зміниться у зв’язку з цим статус добровольчих батальйонів?”

Антон Геращенко, радник міністра внутрішніх справ:
“Наприкінці травня побачили, що терористи володіють усіма видами тяжкої зброї, бронетехніки, ми дали заявку до міноборони з проханням передати нам важку зброю, яка раніше не була властива міліції. І лише після цих трагічних подій в Іловайську ми добилися від міноборони отримання крупнокаліберних кулеметів, автоматичних гранатометів, іншого тяжкого стрілецького озброєння, якого у нас раніше не було. Наприклад, батальйон “Азов”, який звільняв Маріуполь, – зараз він є основною нашою силою при обороні міста, і ми передали ще декілька специфічних гармат протитанкових, снарядів, щоб вони могли боротися з танками. Але хочу відзначити, що ми не отримуємо бронетехніки для наших міліцейських підрозділів, тому що в міноборони готової техніки для сторонніх потреб – як потреби міліції – немає. Ми зараз міркуємо над питанням, щоб взяти бронетехніку, яка є несправною, для того щоб знаходити кошти, звертатися до волонтерів для того, щоб відремонтовувати БТРи, яким вже по 30-40 років. Є такі пропозиції, що давайте передайте нам добровольчі батальйони до складу збройних сил, але у армії є закон про військовий обов’язок, і вони можуть самі створювати скільки завгодно добровольчих підрозділів чи призовних підрозділів.”

Ангеліна Карякіна, Євроньюз:
“На Вашу думку, за яких умов на даному етапі можливе перемир’я або тимчасове припинення вогню?”

Антон Геращенко, радник міністра внутрішніх справ:
“За умови, якщо Путін забере собі своїх терористів і піде геть. Я дуже уважно вичитував план Путіна і я вважаю, що для нас прийнятний лише один пункт – це обмін полоненими “всіх на всіх”. Всі інше – це втрата Україною незалежності.”

Ангеліна Карякіна, Євроньюз:
“Зараз проходить саміт НАТО, на Вашу думку, чого можна Україні очікувати і на чому наполягати?”

Антон Геращенко, радник міністра внутрішніх справ:
“Кожен день, коли Європа на сотні мільйонів доларів закуповує у Росії нафту та газ, кожного дня Європа стає співучасником тих злочинів, які Путін вчиняє на території України. Ми розуміємо, що воювати за нас ніхто не буде, але допоможіть нам економічно – завдайте економічних втрат Путіну. Допоможіть нам технічно, дайте нам зброю. Допоможіть фінансово.”

За матеріалами Еuronews

 

 

 

 

 

Мітки: , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook