Під час Революції Гідності від злочинів проти людяності постраждали 2 тис осіб — член Міжнародного трибуналу

indexПід час подій Євромайдану понад 2 тисячі громадян України та іноземців постраждали від «злочинів проти людяності, котрі були скоєні режимом Віктора Януковича під час протистояння». Про це під час сьомого Безпекового форуму в Києві сказав Надзвичайний та Повноважний Посол України, член Міжнародного кримінального трибуналу з колишньої Югославії (2001-2005) Володимир Василенко.

«Громадська комісія з розслідувань та попереджень прав людини, головою якої я є, на сьогоднішній день зареєструвала більше 2 тисяч українських громадян та іноземців, які постраждали від злочинів проти людяності», — заявив В.Василенко.

За його словами, до скоєння цих злочинів причетні і спецслужби РФ.

«Підпорядковані Януковичу особливі структури скоїли численні злочини проти людяності. При цьому, до скоєння цих злочинів були причетні представники російських спецслужб», — наголосив він.

Найбільш резонансним серед цих злочинів член Міжнародного кримінального трибуналу з колишньої Югославії назвав «вбивства снайперами каральних підрозділів понад 100 осіб», скоєні у період з 18 по 20 лютого, і які слід розглядати як масові вбивства.

«Крім того, були вчинені такі злочини, як катування, насильницькі викрадення людей, свавільне ув’язнення та інше жорстоке позбавлення фізичної свободи», — відзначив В.Василенко.

За даними В.Василенка, невідомою на сьогодні є доля ще близько 100 осіб, які були викрадені.

Член Міжнародного кримінального трибуналу з колишньої Югославії висловив сподівання, що нова українська влада, яка вже розпочала розслідування вчинених колишнім режимом злочинів, завершить цей процес, а справа буде передана до Міжнародного кримінального суду.

УНН

 


 

 

 

Мітки: , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook