Петро Ландяк: «Ухвалення Закону «Про відкритість використання публічних коштів» – стане тестом для Порошенка і Яценюка»

ландякВідомий тернопільський політик, громадський діяч  Петро Ландяк вважає, що законопроект «Про відкритість використання публічних коштів», який підготовлений профільним комітетом до другого читання, стане тестом на щирість намірів Порошенка та Яценюка щодо  проведення кардинальних  змін в країні.

Як відомо, 14 січня на засіданні парламентський комітету з питань свободи слова та засобів масової інформації ухвалив рішення рекомендувати депутатам підтримати в другому читанні та в цілому законопроект №0949  (попередній реєстраційний номер 2012а) «Про відкритість використання публічних коштів».

«Законопроект пропонує радикальну відкритість фінансової інформації, яку  зараз ховають за сімома печатями. Із прийняттям закону можна буде перевірити, як і на що чиновник витратив кошти. Це буде простіше, ніж оновити  свій статус у Facebook, чи в Однокласниках або Контактах», — переконаний політик.

«Прийняття цього законопроекту зобов’язує розпорядників коштів відкрито розміщувати  в режимі on-line на електронних носіях всю інформацію про  використання бюджетних коштів у розрізі кожної операції, де буде зазначено:  назву суб’єкта, який надав роботи, послуги чи поставку товару, їх кількісні  та  якісні параметри, вартість за одиницю виміру. Все тоді буде як на долоні! Кожен громадянин зможе проаналізувати ці витрати, а в разі найменших сумнівів – перевірити або звернутися в правоохоронні органи», — коментує законопроект  Петро Ландяк.

«Нагадую, що перша редакція закону була зареєстрована ще в травні 2013 року і дотепер  документ «блукав» коридорами парламенту. За попередньою інформацією влада  готова ухвалити в даний час цей законопроект, однак бажає відтягнути введення його в дію  аж на   1 січня 2016 року,  мотивуючи нестачею коштів на впровадження в дію цього Закону.

Вважаю, влада лукавить, адже додаткових коштів або  не потрібно взагалі, або їхня вартість прийнятна в межах кошторисів розпорядників бюджетних коштів,  це — як вартість спецій до борщу. Більше того, сьогодні майже кожен орган державної влади центрального чи регіонального рівня має сторінку в мережі  Інтернет і витрачає чималі гроші на її адміністрування. Тому технічних проблем я в цьому питанні не бачу.

Я бачу проблему  в іншому. В разі прийняття закону  так безцеремонно зловживати  бюджетними коштами, як до сьогоднішнього дня, буде неможливо, кожен громадянин України зможе швидко і легко побачити в деталях, як використовують кошти керівники міст, районів, областей, міністерств та їх структурні підрозділи кожного дня.

Тому я називаю  ухвалення цього закону  тестом  на справжні наміри Порошенка та Яценюка щодо  кардинальних  змін в країні та боротьби з корупцією.  Адже в них двох є вся повнота  влади та депутатська більшість у Верховній Раді, від якої залежить кінцеве рішення щодо прийняття цього історичного документу.

Рекомендую усім ознайомитися з основними  положеннями цього законопроекту  - це корисно і цікаво!

Мій висновок,  якщо законопроект буде таки ухвалений, то кількість  аферистів у  владі  суттєво зменшиться, а Україна отримає першу перемогу в боротьбі з корупцією», — переконаний Петро Ландяк.

 

 


 

 

 

Мітки: , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook