Перший штраф — понад 10 тис грн: Порошенко підписав закон про боротьбу з п’яними за кермом

Президент України підписав раніше прийнятий Верховною радою закон, що знайчно збільшує розмір штрафів за керування автомобілем у нетверезому стані.

Так, якщо п’яний водій нетверезим впійманий вперше, то заплатить штраф у 10 тисяч 200 гривень і на рік позбудеться водійських прав. Другий раз пиятики за кремом обійдеться вдвічі дорожче.

Підписував цей закон Президент України, повідомляє його прес-служба, в присутності поліцейських — керівника Національної поліції Хатії Деканоідзе та її заступника – керівника Патрульної поліції Олександра Фацевича.

- Крім зброї у вигляді пістолета та наручників, треба озброїти поліцейських правами, законами і відповідальністю за скоєнні правопорушення. Бо є неприйнятним, коли знахабнілий мажор, викинувши пару тисяч з вікна, думає, що він може продовжити діяти, створюючи загрозу дорожній безпеці та безпеці в країні… Даю вам в руки цю «зброю» та інструменти. Впевнений, що я їх передаю в надійні, патріотичні, професійні та порядні руки, — зазначив Президент.

ф1Хатія Деканоідзе зазначила, що правоохоронці довго очікували на цей Закон. Вона повідомила, що кілька тижнів тому був запущений пілотний проект відеофіксації на дорогах.

«Це буде хорошим інструментом для превенції (порушень). Ми з’ясували, що кожен другий наш громадянин порушує правила дорожнього руху щодо швидкісного режиму – і багато інцидентів, коли виявляють п’яних за кермом, які не шкодують ні самі себе, ні інших», — зазначила очільниця Поліції.

Керівник Патрульної поліції Олександр Фацевич зазначив, що більшість ДТП, в яких гинуть люди, відбуваються через те, що за кермом знаходиться нетверезий водій.

«Коли патрульні зупиняють транспортні засоби та перевіряють водія на рівень алкогольного сп’яніння, то іноді відчувають шок, бо рівень буває 4 проміле. Кожен громадянин має відчувати, що він несе відповідальність», — розповів він.

За його словами, підписаний Закон стане внеском у наведення ладу та дотримання безпеки на дорогах.

ф2

Додамо, що підписаний Президентом закон №4373-VIII «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції» передбачає, що в разі вчинення повторного правопорушення протягом року накладається «штраф на водіїв у розмірі однієї тисячі двохсот неоподатковуваних мінімумів (20 тисяч 400 грн) доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки і на інших осіб — накладення штрафу у розмірі тисяча двісті неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого»

У випадку, коли водій вдруге за рік вчинить це правопорушення, з нього стягується штраф  »у розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів (40 тисяч 800 грн) доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк десять років і на інших осіб — накладення штрафу у розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого».

 


 

 

 

Мітки: , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook