Перший доктор біблійного богослов’я України — отець-доктор Іван Січкарик з Тернополя (Відео)

книгаПерший доктор біблійного богослов’я України отець-доктор Іван Січкарик презентував власну книгу — «Тіло як центральний пункт навчання св. апостола Павла. Пошук екзегетичний та богословсько-біблійний».

Читайте також. Отець Іван Січкарик з Тернополя написав книгу на 508 сторінок італійською мовою (Фото)

Отець проаналізував часте вживання апостолом Павлом слова «сома» — «тіло» і знайшов, що в 13 листах апостола цей термін використовується понад 90 разів. В інших текстах Нового Заповіту слово «тіло» згадане — 142 рази, а загалом у Святому Письмі — понад 250 разів.

- Фактично виходить, що можна навести таку певну модель, що цей термін «сома» це є ключ до розуміння богослов’я апостола Павла. Чому? Тому що знаючи, що означає це слово, ми можемо говорити про людину в стані гріха, в стані благодаті, ми можемо говорити про людину, яка воскресла, можемо говорити про Церкву, про Євхаристію, тобто, про всі найосновніші богословські тематики, — пояснює перший доктор біблійного богослов’я України отець-доктор Іван Січкарик.

Читайте також. В одному із найстаріших храмів Тернопілля знайшли 300-річний образ святого Павла (Фото)

Нагадаємо, отець-доктор навчався в одному з кращих католицьких університетів у світі — Папському Григоріанському університеті Рима. Саме там почав поглиблено вивчати Біблійне Богослов’я — наполегливо, жертовно, вдумливо. Він обрав одного з найкращих викладачів цього університету вченого-богослова зі світовим ім’ям професора Уго Ванні. Саме цей професор був останнім, хто погодився на написання докторської дисертації разом з отцем-доктором Іваном Січкариком.

- Це не так просто поїхати до Риму. Треба знати італійську мову. Якщо ти хочеш бути на доктораті треба знати іншу іноземну мову, якщо ти хочеш вивчати біблійне богослов’я, ти повинен знати грецьку мову, латину, іврит. Думаю, що це є непростий шлях. Але отець Іван Січкарик сказав: «Я відкритий на дію Святого Духа в моєму житті, нехай Він мене провадить», — говорить ректор Львівської духовної семінарії отець-доктор Ігор Бойко.

Читайте також. Грабують храми УГКЦ – злодії крадуть усе, що вважають цінним

Книга  отця-доктора Івана Січкарика — вагомий внесок священика української греко-католицької церкви до світової богословської науки, каже отець-доктор Ігор Бойко.

- Це є внесок української церкви для загальної світової богословської науки. Чому? Тому що власне в кінці є написано: отець Іван Січкарик — священик УГКЦ, коли народився, де я навчався в Тернополі, в Тернопільській вищій духовній семінарії, потім де я закінчив докторат і на даний час я є викладачем Тернопільської вищої духовної семінарії, — говорить Іван Січкарик.

Довідково. Наразі книгу першого доктора біблійного богослов’я України, отця Івана Січкарика видали італійською. Невдовзі отець планує перекласти працю на українську та зробити її доступною українському читачеві.

 


 

 

 

Мітки: , , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook