Першу в Україні сільську шкільну обсерваторію на Тернопільщині відкрила посол США (Фото)

ч5На Тернопільщині посол США в Україні Марі Йованович відкрила сільську шкільну обсерваторію. Унікальність цієї обсерваторії в тому, що вона розташована на подвір’ї звичайної сільської школи в Лозовій, яка входить до Байковецької об’єднаної територіальної громади.

— Незалежно від того, де людина живе, вона повинна отримати достойну освіту, щоб мати надалі добрий професійний старт, — сказала посол. — Я дуже подивована, що в такому маленькому селі є такі захоплені в науку, сподвижництво люди, які доклали стільки зусиль для того, щоб така обсерваторія тут працювала, щоб діти могли долучитися до досліджень, зацікавитися наукою.

За словами Марі Йованович, телескопи та обсерваторія в Байковецькій громаді – це дуже гарна нагода для мешканців та гостей громади навчатися, досліджувати та дізнаватися про планети та космос. Учні Байковецької громади одного дня можуть стати майбутніми науковцями та винахідниками, які не лише допомагатимуть Україні розвивати її технічний потенціал, але й просувати її здобутки на міжнародному рівні.

ч3

— Хто знає, можливо серед вас є ті, хто складе гідну конкуренцію Ілону Маску. Майбутнє для вас починається тут, в Байківецькій громаді, де учні мають можливість реалізовувати свої мрії та починання. Я з нетерпінням чекаю на історії успіху з громади та бажаю, щоби про ваші здобутки дізналися колеги та однолітки далеко поза її межами, — сказала посол, звертаючись до школярів.

ч2

Втілення такого великого для села проекту неможливим було б без фінансової підтримки. Як сказав голова Байковецької громади Анатолій Кулик, сільська громада втілила в життя такий амбітний план за допомогою програми агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE). Від програми DOBRE громада отримала телескоп, а завдяки збільшеним доходам, які отримує ОТГ в результаті  реформи з децентралізації влади, збудували обсерваторію.

ч1

— У Байковецькій громаді вирішили створити передовий астрономічний клас у опорній школі, а ми підтримали цю ідею та надали громаді потужний телескоп і обладнання. Обсерваторія надає можливість учням не лише мати доступ до першокласної галузевої освіти, але і підвищувати економічну спроможність громади, приваблюючи ентузіастів та аматорів астрономії до Байковецької громади з інших куточків України, — сказав директор програми USAID DOBRE Беррі Рід.

ч4

Без ентузіастів цієї громади, людей, зацікавлених у розвитку громади — Андрія Вербицького та Михайла Шемеля, також дуже непросто було б втілити проект.

ч

— Запуск обсерваторії — чудова можливість для дітей нашої громади здобувати глибші знання про космос. Ми маємо астрономічний гурток, залучаємо мешканців до тематичних квестів, проводимо на базі школи наукові астроконференції. Думаю, що надалі зацікавлені діти і з інших громад Тернопільщини зможуть за допомогою нашої обсерваторії та віддаленого доступу до неї вивчати зорі, — каже вчитель фізики та астрономії Лозівської опорної школи Михайло Шемеля.

 


 

 

 

Мітки: , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook