Передача Почаївської лаври Московському патріархату переросла у кримінальне провадження (Відео)

Почаївська лавра. Архівне фото з відкритих джерел

Почаївська лавра. Архівне фото з відкритих джерел

Кримінальне провадження щодо передачі в користування Московському патріахату на 30 років Почаївської лаври почате за фактом неправомірних дій державного реєстратора, який дозволив таку оренду.

Про це повідомляє прокуратура Тернопільської області.

За її процесуальним керівництвом досудове слідство веде ГУ Нацполіції у Тернопільській області.

«Слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в Тернопільській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом неправомірних дій державного реєстратора, який, зловживаючи своїми повноваженнями, здійснив державну реєстрацію права користування нерухомим майном комплексу Почаївської лаври за УПЦ Московського патріархату», — йдеться в повідомленні прокуратури області.

Святоуспенська Почаївська лавра передана в оренду Московському патріархату до 2052 року. Це 6 споруд лаври загальною площею понад 7 тисяч квадратних метрів.

Однак із передачею в оранду цього комплексу не все просто: коли один державний реєстратор ще розглядав це питання, інший державний реєстратор зареєстрував право користування комплексом Московським патріархатом.

Зі складу заповідника Почаївську лавру виключили в 2003-му за прем’єрства Віктора Януковича. Цього року Міністерство культури розпорядилось повернути лавру до складу заповідника, Тут і почались юридичнвіі колізії, які тепер розбирає поліція і прокуратура Тернопільської області.

«Відповідно до матеріалів досудового розслідування встановлено, що представник Міністерства культури України, права та інтереси якої порушені, оскаржив в Міністерстві юстиції України зазначені дії державного реєстратора з вимогою скасувати рішення про державну реєстрацію права користування нерухомим майном комплексу Почаївської лаври і залучити реєстратора до відповідальності», -  повідомили в прокуратурі Тернопільської області.

Про те, як Почаївська лавра дивним чином опинилась в оренді Московського патріархату на 30 років — у сюжеті-розслідуванні програми «Підсумки тижня» 5 каналу.

 

 

 

 

 

Мітки: , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook