Перебування туристів у Національному парку «Дністровський каньйон» хочуть зробити цивілізованішим (Фото)

оснСплави Дністером із кожним роком набувають усе більшої популярності. Тож рівень дигресивних явищ на прибережних ділянках річки збільшується.

Отже, необхідно налагодити співпрацю між НПП «Дністровський каньйон» та туристами в питаннях рекреаційної діяльності.

Читайте також. На Кременеччині хочуть відновити планерну школу, яку закрили «совіти» у 1939-му

В управлінні розвитку туристичної інфраструктури департаменту розвитку інфраструктури, транспорту та туризму Тернопільської обладміністрації 13 березня відбулася зустріч адміністрації Національно-природного парку «Дністровський каньйон» з представниками органів влади, державних служб щодо обговорення проблемних питань на території парку.

Михайло Башта — начальник відділу державної охорони, відтворення та використання екосистем НПП «Дністровський каньйон» наголосив, що нашим головним завданням є збереження навколишнього середовища на території Національного парку. Потік туристів, які сплавляються річкою Дністер коливається від 10 до 15 тис. на рік.

Читайте також. Тернопілля: «Кожне місто чи селище має запропонувати свою «родзинку» туристові…» (Фото)

Порівняно з «Подільськими Товтрами», дохід від туристичного потоку яких становить 600-700 тис. на рік за надання платних послуг, наш досягнув лише 6000 тис. на рік. Через те, що більшість сплавів проводять самі туристи або ж туроператори, які не мають відповідної ліцензії, угоди чи дозволу на туристичну діяльність, працівники парку не мають можливості проконтролювати кількість туристичного потоку на території парку, їхні маршрути, місця зупинок для відпочинку та дотримання правил безпеки.

- Тож маємо повний безлад на території нацпарку, — каже Михайло Башта. — Ми прагнемо порядку та дотримання туроператорами всіх правил перебування на території парку, згідно з чинним законодавством. Відповідно до спеціальних умов безпеки, всі групи зобов’язані проходити реєстрацію.

На території парку, за його словами, є багато об’єктів, які несуть небезпеку для життя, зокрема карстові печери. Такі об’єкти мають обслуговувати відповідні служби.

Читайте також. На конкурс подали 31 ескіз туристичного логотипу Тернопілля (Фото)

- Є спеціально відведені місця для відпочинку туристів, так звані рекреаційні зони, щоб не перенавантажувати території, що не розраховані для зупинки туристів, — зазначив Сергій Яворський — начальник пошуково-рятувального відділення аварійно-рятувальної частини аварійно-рятувального загону спецпризначення управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Тернопільській області.

Алла Іванчишина — начальник управління оподаткування юридичних осіб Головного управління Державної фіскальної служби розповіла, що будь-яка громадська організація чи суб’єкт підприємницької діяльності повинні мати відповідну ліцензію, що дає їм право здійснювати туристичну діяльність. Обов’язково додається перелік учасників групи, маршрут, копія угоди про перебування на території парку, страховка рекреанта. Фахівець звернула увагу адміністрації парку на те, що працівники повинні знати свої права та обов’язки, щоб виявити правопорушення згідно чинного законодавства, а в разі недотримання вимог чинного законодавства притягати  правопорушників до адміністративної відповідальності.

Читайте також. Тернопілля робитиме все, аби дати туристу те, чого він шукає (Фото)

Юрій Рослий — перший заступник начальника Державної екологічної інспекції у Тернопільській області надав рекомендації щодо документів на які варто опиратися працівникам парку. Потрібно підсилити  свої дії правовим супроводом і провести навчання з туроператорами, довести до відома різні моменти, скоординувати їхню діяльність у правильне русло, та наголосив, — ця робота має виконуватись постійно, а не лише тоді коли виникає потреба.

- Сьогодні ми звернулися до фахівців служб з метою обговорення низки проблемних питань, які є актуальними на території Національного природного парку «Дністровський каньйон», — підкреслив заступник директора департаменту розвитку інфраструктури — начальник управління туристичної інфраструктури Назар Яворський. — Створення заповідної території національного рівня продиктоване насущною необхідністю збереження унікальної природної та етнокультурної спадщини краю.

Читайте також. Усе про чудотворні ікони Тернопілля — в одному буклеті (Фото)

Національний природний парк «Дністровський каньйон», на його думку, служить зростанню туристичної привабливості регіону, розвиткові інфраструктури туризму та рекреації, цивілізованого природокористування, лісового та паркового господарства, підприємницькій активності на селі. Тобто парк створений в інтересах гостинних і працьовитих жителів дністровського краю. Відповідно, проблемні питання, що існують щодо природоохоронного законодавства слід вирішувати спільними зусиллями.

- Наш обов’язок, опираючись на цю правову базу, врегулювати систему перебування туристів на території парку, адже вона досі є далеко недосконалою, — наголосив він.

Софія Левицька   

 


 

 

 

Мітки: , , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook