Патріарх грецької Церкви, почувши про Томос для України, взявся за голову й сказав, що це — катастрофа

1Минулої п’ятниці Патріарх Константинопольський Варфоломій призначив двох екзархів в Україну, яким належить зайнятися питанням підготовки автокефалії для Української Православної Церкви.

Це рішення було зустрінуте рішучим протестом з боку Московського Патріархату, який вважає Україну своєю канонічною територією.

У Москві до останнього не вірили, що Києву вдасться досягнути справедливості й отримати велику надію на Томос від Вселенського патріарха. Як інформувала РІСУ, у квітні цього року заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ (МП) протоєрей Миколай Данилевич, коментуючи звернення Українських Церков та Президента Петра Порошенка до Вселенського Патріарха Варфоломія щодо надання Томосу про автокефалію УПЦ заявив, що з того процесу нічого не вийде.

Вийшло. Тепер українські віруючі з нетерпінням чекають Томосу, а російські священники знервовано шукають шляхи, як поставити палиці в колеса Україні. У Москві справжній переляк, там кричать на весь голос про те, що не можна надавати Україні автокефалії, бо відбудеться розкол. На НТВ глава синодального Відділу по взаєминах Церкви з суспільством і ЗМІ Володимир Легойда прямо сказав: «Навіщо ламати цю єдність, навіщо ламати єдність наших братніх народів, а як багато хто вважає — одного народу, абсолютно незрозуміло. Ніяких підстав змістовних, канонічних для цього немає — тільки особисті амбіції і політика». І досі ці люди хочуть називати російський та український народи братніми, не дивлячись на те, що саме російська Церква благословляла бойовиків, російських найманців на вбивство українських воїнів.

Величезне занепокоєння Кремля й московської церкви  вилилося в екстренне скликання  Собору за участю Предстоятелів Помісних Православних Церков у зв’язку з останніми діями Константинополя в «українському питанні». Навіть російські священники прогнозують, що тепер навряд чи більшість із Помісних церков їх підтримає. Тобто, і цей Собор буде для них невдячним.

Як написав експерт Інституту світової політики Ярослав Коцюба у Фейсбук, Константинополь дав зрозуміти Російській православній церкві, що у разі розриву зв’язків з ним через Томос про автокефалію для України, всі храми Московського патріархату в країні стануть неканонічними. Крім того, Вселенський Патріархат ще раз нагадав Москві, що визнання своєї церкви вона отримала не зовсім прозоро.

Микола Данилевич в ефірі програми» Право на віру «, повідомляє Інтерфакс-релігія, сказав маючи на увазі надання Україні Томосу : «Патріарх однієї їз грецьких Церков, коли почув, що сталося, взявся за голову, сказавши, що це катастрофа». Можливо, катастрофа для Москви й тих, хто прихильний до неї, але перемога для України й тих, хто заради історичної справедливості й по праву довгі роки добивався самостійності Української Церкви від московського диктату.

Тіна Влад.

 


 

 

 

Мітки: ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook