Парламентська республіка: тонке місце

Володимир КУХАР, політичний аналітик, громадський діяч

Володимир КУХАР, політичний аналітик, громадський діяч

На Майдані зібралося третє Народне Віче.

Одразу виникає аналогія з третім Універсалом УНР. І з четвертим. І з усім, що тоді відбулося і НЕ відбулося.

От скажіть, ви зрозуміли, для чого збирали сьогодні Віче? Звісно, щоб підтвердити здатність до мобілізації. Добре. А ще для чого?

Хтось щось зрозумів після тих численних і довгих виступів?

Політичний клас, включно з опозицією, як залишався відірваним від народу, так і залишається.

Все, що я почув сьогодні на Третьому Вічі — це що ми за євроінтеграцію та за відставку уряду Азарова.

А виявляється, ми не вимагаємо відставки Януковича. Саме він поведе і далі нас у Європу. І саме Азаров має відгребти за усі лажі Януковича.

Дєдушка в маразмі, але, повторюся, не при ділах! Як і Попов, приблизно.

Так от. Відбувається масштабна підміна понять. Вимога відставки Януковича, яка є вимогою №1 для 99% майданівців і для 70% населення, підміняється відставкою цього і так кволого уряду. А також — парламентської республіки.

Будьмо уважні, бо народ, який гідний захоплення за те, що зроблено протягом останніх 2-3 тижнів, гідний більшого! Цей народ замість авторитарного іменного режиму Януковича може отримати типову олігархію на чолі з «любими друзями», «любими моїми» та утіклими від Януковича олігархами. Я вже не кажу про ситуацію, коли залишаться при владі і Янукович, і олігархи оновлені. Ото вже реформ начудять!

При цій системі жодні реформи, яких давно вимагає наша країна, не будуть можливі.
Ми вимагаємо зміни системи влади! Але зміна системи влади не є зміною системи державного управління чи виборчого законодавства.

Зміна системи влади — це формування системи, у якій пануватиме верховенство права і у якій будь-яка влада буде підзвітною народові!

Це — нові правила гри і контроль суспільства! І тут має своє вагоме слово сказати громадянське суспільство, а не пробувати розігрувати альянси з політиками.

Це коли нарешті буде відновлено зв’язок між народом і владою, яка — і при помаранчевих і при голубих, безнадійно та захмарно від народу відірвалася. І тоді байдуже, які вибори будуть — аби вони були чесними і аби панував Закон.

І ще. А народ де у цій схемі?

Логіка олігархічної системи, якій кортить стати олігархічною-soft: поверніть нам парламентську республіку, за якої фіг хтось нас зможе контролювати (адже політичний інструмент — партії, — контролюватимуть олігархи). Я вважаю, що прямі вибори президента та реально здійсненний механізм імпічменту – краще за олігархію.

Так що нє надо нас лєчіть!

І ще один тонкий момент.

Виявляється, не можна Януковича відставити, бо нема «механізмів», бо він — легітимний президент.

Президент він легальний, тобто обіймає посаду за формальним законом. Але аж ніяк не легітимний, бо легітимність — це категорія довіри.

А щодо механізму, то як це? Адже законного механізму повернення до Конституції 2005 року також не існує! То що, повертати «конституційну реформу» і її парламентську республіку — рай для олігархії незаконними методами можна. А злегка «допомогти» Януковичу вступитися — ні?!

Януковичу не довіряє 70% населення. Для 99% тих, хто стоїть по майданах нашої країни саме відставка Януковича є першою вимогою. За останні три тижні суспільство не просто виросло. Воно змужніло. Не можна обманути очікування цих людей.

Януковича геть!

Володимир Кухар, Українська альтернатива

 


 

 

 

Мітки: , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook