Парламент Словаччини може висловити недовіру уряду. Причина – вбивство журналіста

8Наступного понеділка словацький парламент голосуватиме за вотум недовіри прем’єр-міністру країни Роберту Фіцо. Для висловлення недовіри урядові потрібні голоси 90 зі 150 членів парламенту, повідомляє Радіо «Свобода».

Рішенням щодо вотуму недовіри найвищий законодавчий орган Словаччини відреагував на численні акції протесту у Братіславі та інших містах, викликані резонансним убивством 26 лютого журналіста Яна Куціака та його нареченої. 27-річний Куціак розслідував ймовірні зв’язки з італійською організованою злочинністю кількох підприємців-італійців зі сходу Словаччини. 1 березня словацькі правоохоронці звільнили всіх затриманих іноземців, яких підозрювали у причетності до вбивства.

Поліція заявила, що впродовж 48 годин, на які дозволено затримання, не знайдено жодних твердих доказів причетності до злочину семи підприємців. Уже наступного дня тисячі людей вийшли на демонстрації у столиці Братиславі й інших містах країни, вимагаючи рішучих дій у цій справі. У зв’язку з убивством почали лунати заклики не тільки з боку опозиції, а й від коаліційних партнерів в уряді Роберта Фіца до відставки кількох його політичних союзників, чільних посадовців, причетних до невдалого наразі розслідування – в першу чергу міністра внутрішніх справ Роберта Каліняка та начальника поліції країни Тібора Ґашпара. Міністр подав у відставку, але прем’єра цим не врятував.

 


 

 

 

Мітки: , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook