ПАРЄ затвердила резолюцію, яка може зняти політичні санкції з Росії

ф1Усі поправки, внесані делегацією України, були відхилені.

Як пише «Українська правда«, резолюцію, яка дозволить зняти політичні санкції з РФ, депутати підтримали значною більшістю голосів.

Читайте також: Порошенко у ПАРЄ: перспектива закінчення війни на Донбасі не стала ближчою. Повна версія виступу (Відео)

Про це свідчать результати голосування за резолюцію, проект якої підготував наступний президент асамблеї Мікеле Ніколетті.

Майже всі поправки, запропоновані українською делегацією, було відхилено. У тому числі, у тексті рішення лишилася норма про те, що ПАРЄ та Комітет міністрів (виконавчий орган Ради Європи) мають «гармонізувати правила участі та представництва країн-членів в обох статутних органах».  За задумом ідеологів цієї норми, це має заборонити ПАРЄ продовжувати дію обмежень, що накладаються на РФ, без згоди країн-членів. По суті, це ставить під питання схвалення у ПАРЄ будь-яких санкцій проти РФ. Враховуючи, що санкції мають поновлюватися щороку, обмеження може бути знято вже в січні.

Примітно, що цю норму підтримала переважна більшість депутатів ПАРЄ, всі запропоновані Україною поправки провалилися, при чому голоси розділилися у пропорції 60 на 30. Українські депутати голосували за скасування цих норм (окрім Юлії Льовочкіної, яка підтримала їх).

Конкретний механізм втілення нових положень може бути розроблено керівними органами ПАРЄ найближчими місяцями.

Читайте також: Росія не збирається повертатись в ПАРЄ і відмовляється платити внески

Раніше у вересні віце-спікер Держдуми РФ Петро Толстой заявляв: «Росія заморозила внески в ПАРЄ, оскількик відмовилася від участі в роботі асамблеї. Таке рішення було прийнято у зв’язку з дискримінаційною політикою організації. Ми вважаємо, що поки не буде змінений регламент її роботи, сенсу нашої участі в ній немає».

Тепер, очевидно, РФ може повернутись у ПАРЄ.

 


 

 

 

Мітки: , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook