ПАРЄ прийняла резолюцію щодо нового закону про освіту в Україні (Відео)

ф1ПАРЄ, зокрема, рекомендує Україні врахувати всі висновки, які зробить Венеційська комісія, а також у резолюцію ввійшли більшість зауважень Угорщини та Румунії.

Сьогодні, відповідно до раніше прийнятого рішення, Парламентська асамблея Ради Європи провела дебати через статтю 7 закону України «Про освіту».

Доповідав з цього питання член естонської делегації ПАРЄ Андрес Хенкель.

Він зазначив, що приймати рішення до того, як винесе свій вердикт Венеційська комісія, вкрай складно. При цьому відзначив, що три роки, який зокон України відводить на впровадження змін в системі освіти мовами нацменшин і державною мовою, — це надто малий термін, на йог одумку.

Відео — 112 Україна.

Представник української делегації в ПАРЄ Володимир Ар’єв доповідав у хлоді дискусій, що жодної загрози осіти національними мовами новий закон нацменшинам України не несе.

Відео - 112 Україна.

Як повідомляє «Європейська правда«, рішення ПАРЄ доволі жорстко засуджує те, що Верховна рада ухвалила закон про освіту, змінивши статтю 7 (про мову освіти) без консультацій з представниками національних меншин. Асамблея також звернулася до України з проханням врахувати всі без винятку рекомендації Венеціанської комісії, а також внести відповідні зміни до закону про освіту. Між тим, в ПАРЄ (всупереч позиції доповідача, естонця Андреаса Херкеля) констатували, що вже зараз, до ухвалення висновку «Венеціанки», є «низка юридичних питань до закону»

За наслідками дебатів було схвалено більшу частину пропозицій румунських та угорських депутатів.

Зокрема, угорці та румуни виступили проти ідеї «змішаного навчання», приміром, із викладанням 60% предметів українською, а 40% — мовою меншини. Також з документа видалили всі згадки про те, що навчання «виключно мовою меншини» (без викладання частини предметів державною мовою) завдає шкоди самим дітям через зменшення їхньої конкурентності на ринку праці та ускладнення вступу до вищих навчальних закладів.

Лише з мінімальною перевагою (39 голосів «проти», 42 «за») була відхилена угорська поправка, за якою з документа хотіли викреслити посилання на право України захищати державну мову, а також про те, що мова об’єднує державу.

Так само із незначною перевагою (37 на 40 голосів) вдалося відхилити пропозицію парламентарів із Румунії та Угорщини, які прагнули виключити з документа згадку про відсутність виключно українських державних шкіл (або із навчанням виключно мовами інших меншин) у своїх державах.

 


 

 

 

Мітки: , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook