ПАРЄ офіційно назвала Росію агресором по відношенню до України

ф1Парламентська асамблея Ради Європи прийняла резолюцію, у якій вперше опиралась на прийнятий парламентом України законопроект про реінтеграцію Донбасу.

Відповідно до законопроекту, ПАРЄ в своїй резолюції щодо гуманітарної ситуації на окупованій території України прямо назвала Донбас окупованим, а Росію — агресором.

Як повідомляє 112 Україна, цю поправку, яку підтримали в ПАРЄ, внесла українська делегація.

Також у схваленій резолюції йдеться про негайне звільнення заручників та неприпустимість порушення їх прав.

Росію закликали дотриматися всіх попередніх резолюцій, що стосуються Донбасу та Криму.

Крім цього, в документі наголошується на безперешкодному допуску міжнародних організацій до ОРДЛО.

Автором доповіді, яку заслухали в ПАРЄ перед дебатами та голосуванням, був литовський депутат Егідіус Варейкіс. Під час свого виступу він зазначив, що гуманітарна ситуація в Україні викликає тривогу. За його словами, внаслідок війни на Донбасі та анексії Криму гуманітарної допомоги потребують понад 4 млн осіб, війна забрала життя понад 10 тисяч осіб, кількість потерпілих перевищила 24 тисячі. Крім цього, понад 1,5 млн людей стали внутрішньо переміщеними і майже півмільйона шукають притулок в інших країнах.

Доповідач також наголосив, що люди, які живуть в ОРДЛО, не мають коштів на прожиття, незаконні збройні формування також обмежують їх свободу пересування.

Варейкіс зазначив, що окупація Криму вплинула на місцеве населення, зокрема почалась політика дискримінації щодо кримських татар. Він наголосив, що у міжнародному гуманітарному праві такі дії вважаються військовим злочином.

«Після окупації в 2014 році 44 українці зникли в Криму, 6 із них були знайдені мертвими, 17 були звільнені, двоє – засуджені, а 19 все ще вважаються зниклими безвісти», – підкреслив він.

Варейкіс зазначив, що до проекту резолюції було внесено зміни у зв’язку з великим обміном заручниками, який пройшов в Україні 27 грудня. Він закликав усі сторони «проявити добру волю і звільнити всіх заручників якнайшвидше». Українську владу закликали створити механізм, який би забезпечив підтримку звільнених з полону, а також їх сімей.

Доповідач також відзначив роботу Міжнародного комітету Червоного Хреста, особливо в наданні допомоги (інформації) сім’ям зниклих безвісти.

«Для підтримання цієї важливої роботи потрібна нормативно-правова база, яка дозволила б ввести статус особи, зниклої безвісти», – наголосив він.

Після дебатів Варейкіс зазначив, що всі країни мають загальне бачення складної ситуації, що склалася в Україні.

«Ухвалення резолюції стане кроком вперед до створення сильної держави, яка може захистити себе», – переконаний він.

Він наголосив, що Україна – це не частина РФ, а сильна, самостійна держава.

 


 

 

 

Мітки: , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook