Пам’ятник 10 заповідям у США обставлять прапорами «гордості» та «атеїзму»

ten-commandmentsУ США пам’ятник 10 заповідям викликав запеклі суперечки. Тепер навколо нього будуть розміщені прапори, символізуючі різні ідеї: «прапор атеїзму», «прапор співдружності релігій», «прапор гордості» та інші.

Історичний пам’ятник у місті Сомерсворт, штату Нью-Гемпшир, посеред скверу на транспортній розв’язці, став об’єктом цькування та судових позовів з боку активістів «Фонду свободи від релігії». Вони вимагали усунення пам’ятника з державної землі, оскільки він порушує положення Конституції про відокремлення релігії від держави.

Міська влада знайшла проміжне рішення — обставили монумент, відомий у США під назвою «Декалог», флагштоками, на яких будуть піднімати різні прапори, що символізують різноманітність релігій, переконань та громадянських об’єднань. У найближчі дні тут відбудеться урочиста церемонія підняття двох перших прапорів — «прапора атеїзму» та «прапора співдружності релігій» (відомого також як «прапор миру»). Перший з них спонсорується «Фондом свободи від релігії», а другий — спільнотою лідерів місцевих християнських, іудейських та мусульманських церков.

«Якими б не були різними погляди нашої християнської, іудейської та мусульманської громад на пам’ятник 10 заповідей, вони об’єднаються в цей день, щоб разом підняти прапор миру, — написав до редакції видання мер Хіллард. — Цей прапор символізує нашу єдність, незважаючи на відмінність вір, нашу спільну відданість ідеалам гуманізму. Після підняття прапора світу, атеїсти Фонду свободи від релігії піднімуть свій власний».

«Городяни нашого міста, найменшого з міст штату Нью-Гемпшир, дадуть приклад усій нашій великій нації, як потрібно любити й поважати один одного, шанувати наші відмінності та доводити на практиці нашу вірність фундаментальним цінностям, на яких була створена наша нація», — підкреслив Дан Хіллард.

Будучи католиком, мер стверджує в своєму посланні, що в Сомерсворті склалася «найвідкритіша та найдружніша громада у штаті» і що «особисто радий та гордий ще раз відсвяткувати нашу загальну прихильність цінностям гуманізму».

Дебати та сутички навколо пам’ятника загострилися в 2016 році після того, як його розбили та повалили.

Джерело: THE CHRISTIAN POST

 


 

 

 

Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook