Пам’ятка археології на Тернопільщині уже повністю повернута в державну власність — прокуратура

IMG_1742-nЙдеться про пам’ятку археології біля Дзвиняча Заліщицького району, яку разом із землею в порушення закону передали в приватну власність.

Зазначимо, що поблизу Дзвиняча виявлено археологічні пам’ятки трипіль­ської, гава-голіградської, черняхівської і давньо­руської культур.

Апеляційний суд поставив у цій історії крапку — землю, під якою археологічні пам’ятки, — повернули у власність держави, повідомляє прокуратура Тернопільської області.

«На виконання судового рішення, постановленого за позовом прокуратури Тернопільської області, у державну власність повернуто земельну ділянку, на якій розташована пам’ятка археології вартістю понад 12,5 млн. грн.

Встановлено, що орган місцевого самоврядування передав пам’ятку археології у приватну власність разом з навколишніми сільськогосподарськими угіддями.

Щоб захистити об’єкт культурної спадщини від руйнування, прокуратура пред’явила до суду позов з вимогою скасувати рішення сесії Дзвиняцької сільської ради Заліщицького району про відведення землі площею 0,35 га для ведення особистого селянського господарства, визнати недійсним свідоцтво про право власності на неї та повернути пам’ятку археології у власність держави.

У зв’язку з тим, що суд першої інстанції задоволив позовні вимоги лише частково, прокуратура звернулася з апеляцією до суду вищої інстанції. Апеляційний суд, погодившись з позицією прокуратури, ухвалив рішення про задоволення позову в повному обсязі.

На це час пам’ятка археології вартістю понад 12,5 млн. грн. повернута у державну власність», — йдеться в повідомленні прокуратури Тернопільської області.

 

 

 

 

 

Мітки: , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook