«Оточення України з усіх боків», — Піонтковський про подальші дії Росії

ПіонтковськийУ вересні Москва може вчинити спробу військової ескалації на сході України, однак на повномасштабне вторгнення Кремль не зважиться.

Таку думку «Обозревателю» висловив політолог Андрій Піонтковський.

Коментуючи факт переміщення військової техніки Росії не лише в сторону Білорусі для участі в навчаннях «Захід-2017″, але також і в бік кордону з Україною, він визнав, що «мова йде про оточення України з усіх боків».

«Мені здається, що, по-перше, це психологічна акція залякування. По-друге, можливо, у вересні буде здійснена якась спроба військової ескалації для того, аби вплинути на Захід і вимагати якогось торгу з ним», — припустив політик.

Читайте також: Путін просить Держдуму дозволити РФ збивати літаки на кордоні Білорусі з ЄС і Україною (Документ)

У цьому контексті він сказав: «Все, що зараз робить Москва, потрібно розглядати в контексті тієї безпрецедентної акції, яку прийняв американський Конгрес з санкціями. Я маю на увазі саме персональні санкції. Все інше — це було, і це не так цікаво. А ось вимога до своєї фінансової розвідки протягом 180 днів опублікувати всі рахунки і активи російського керівництва, починаючи з Путіна або близьких до Путіна — це вже серйозно. Люди, яких перевірятимуть, визначаються за ступенем близькості до Путіна — це формулювання з закону».

Читайте також: «Загрози є», — Полторак про можливість військового вторгнення Росії в Україну (Відео)

Таким чином, «це ставить всю російську політичну верхівку перед дуже серйозним вибором, тому що йдеться не просто про їх активи — йдеться про весь їхній стиль життя, який нерозривно пов’язаний із Заходом. Це і медицина, і освіта дітей, і нерухомість — це все що завгодно. Потрібно якось на це реагувати і якось із Заходом торгуватися про вихід з цієї ситуації. Це те, що я називаю гібридною капітуляцією. Йдеться про те, щоб піти на якісь поступки Заходу такого плану, які населенню можна продати як якусь перемогу», — пояснив Піонтковський.

«Не виключено, що як форма тиску на Захід в ході цих переговорів буде здійснена якась військова ескалація. Але про повномасштабний наступ на Україну з походом на Маріуполь, на Київ, на мою думку, не може бути й мови, тому що при нинішньому настрої в американському Конгресі вони прекрасно розуміють, що будь-який крок в цьому напрямку викличе негайний продаж летальної оборонної зброї Україні, що зробить ціну такої акції занадто високою для Кремля», — зробив висновок політик.

 

 

 

 

 

Мітки: , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook