Останній політ першого космонавта планети Земля: таємниця загибелі Юрія Гагаріна розкрита? (Відео)

Юрій Гагрін

Юрій Гагарін

Після першого тріумфального польоту Юрію Гагаріну заборонили літати в космос і він працював льотчиком-випробувачем нових літаків. Навесні 1968 року МіГ-15, який випробовував Гагарін, фактично був збитий іншим літаком — потужнішим Су-15.

Про таку причину авіакатастрофи, що призвела до загибелі першого космонавта планети Земля Юрія Гагаріна, заявили авіаконструктор Олег Зуєв і космонавт Олексій Леонов, повідомляють Факти тижня ICTV.

МіГ-15 27 березня 1968 року випробовували Юрій Гагарін і Володимир Серьогін. Політ мав тривати 20 хвилин, та невдовзі після злету екіпаж просить дозволу на екстрену посадку, а далі зв’язок з екіпажем зникає. Згідно з годинниками льотчиків, їх МіГ-15 розбився через 70 секунд після цього.

Уламки МіГа знайшли за 65 км від аеродрому, а ще фрагменти тіл і документи льотчиків. Все це піддали кремації уже наступного дня. Цей та інші нюанси породили багато конспірологічних теорій про обставини загибелі Юрія Гагаріна.

Висновки ж трьох офіційних комісій, які розслідували авіакатастрофу, зійшлися на тому, що літак Гагаріна розбився, коли намагався вийти зі штопора, та не вистачило висоти і МіГ розбився об землю.

Що саме спричинило той фатальний штопор, залишилося загадкою, бо бортовий самописець літака Гагаріна не працював, «чорних скриньок» також не було, зате було багато порушень у регламенті роботи наземних служб супроводу польотів. Звіти і висновки комісій радянські спецслужби засекретили.

Авіаконструктор Олег Зуєв і космонавт Олексій Леонов заявляють, що МіГ Гагаріна і Серьогіна ввійшов у штопор і розбився через інший літак.

Олег Зуєв — авіаконструктор, який вчився у тій же академії Жуковського у тих же викладів, що й Гагарін, — заявляє, що льотчики і курсанти у 1968 році знали, що біля аеродрому, де вони тренувалися, є заборонена для їх літаків зона польоту.

«Була зона, в яку не повинен був потрапляти жоден літак. І на великій висоті виконував своє завдання інший літак», — сказав Олег Зуєв.

МіГ-15 Юрія Гагаріна потрапив у вихор потужного літака, що проводив свої випробування, злетівши із сусіднього аеродрому «Раменський». Бомбардувальник Су-15 просто «здув» значно менший МіГ-15 з курсу і літак Гагаріна звалився в штопор, з якого так і не вийшов.

Цю версію підтверджує й космонавт Олексій Леонов, який бачив не тільки досі засекречені радянські матеріали комісій, що вивчали загибель Юрія Гагаріна, а й знайшов свідків, які вказали, що бачили Су-15, який з вогнем мчав у небі, хоч летіти мав значно вище за літак Гагаріна.

«Льотчик порушив режим, спустився до висоти 450 метрів — а я це знаю, бо розмовляв зі свідками — на форсажі пішов на свій ешелон і на відстані 10-15 метрів в хмарах, пройшовши поруч з Гагаріним, «перевернув» його літак, ввігнав в штопор, точніше, у глибоку спіраль на швидкості 750 кілометрів на годину. Літак (Гагаріна) здійснив півтора витка та на виведенні зіштовхнувся з землею», — заявив космонавт Олексій Леонов.

Ці свідчення зі справи розслідування загибелі Юрія Гагаріна зникли і офіційне слідство про інший літак як причину авіакатастрофи літака Гагаріна більше не згадувало.

Всі подробиці про обставини загибелі першого космонавта планети Земля Юрія Гагаріна, які Путінська Росія, як і брежнєвський СРСР, досі не поспішає розсекречувати, — у сюжеті Факти тижня ICTV.

 

 

 

 

 

Мітки: , , , , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook