Корупційний скандал у ВР: САП відкрила кримінальне провадження

ф1Одинадцятьох народних депутатів Верховної ради України ІХ скликання підозрюють у хабарництві за прийняття «потрібних» законів.

Як повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура, 11 народних депутатів підозрюють в отриманні по $30 тисяч хабара.

Кримінальне провадження САП почала «за фактом можливого вчинення корупційного злочину народними депутатами України».

Причиною порушення справи стали публікації в ЗМІ.

Як повідомляє «Українська правда«, порушивши кримінальне провадежння, САП зреагувала на публікації саме цього видання.

Як пише УП, йдеться про можливе отримання хабаря членамив Комітету ВР з питань фінансів. Майже всі вони є нардепами від «Слуги народу».

«Під час ухвалення бюджету на 2018 рік депутати створили так звані «майданчики Яценка» – це електронні майданчики-посередники між оцінщиками майна та електронною базою Фонду державного майна. Посередники не здійснюють оціночної діяльності, вони просто пересилають дані й отримують за це з кожної операції оцінки від 500 до 1 800 гривень. У серпні 2018 року «Наші гроші з Денисом Бігусом» повідомляли, що лише за перший місяць роботи фірми, близькі до нардепа з «Відродження» Антона Яценка, »викачали» 23 млн на схемах посередництва.Окремі депутати внесли до Верховної Ради законопроєкт №2047, який дозволив би цю «схему» ліквідувати, але до ухвалення так і не дійшло», — пише видання.

ф2

«Водночас до законопроєкту №2047 був поданий альтернативний законопроєкт №2047-1, який підготували 19 народних депутатів від «Слуги народу» (наразі шість депутатів відкликали свої підписи).

Головна ідея №2047-1 – це закріплення монополії електронних майданчиків, розширення їх функціонування. Крім цього, проект пропонує усунути з процесу оцінщиків.

Підозрюють, що частина депутатів могла отримати певну «винагороду» за блокування процесу знищення майданчиків», — йдетсья в дописі «Української правди».

Видання нагадує, що «Слуга народу» — найбільша фракція в історії українського парламенту — 254 нардепи. Для кращої комунікації партію розділили на 15 груп, однак у політичній силі вирують міжусобиці.

На початку жовтня президент Володимир Зеленський заявив, що у Раді опоненти шантажують «слуг народу» з приводу голосування за певні рішення.

Суперечки у найбільшій українській фракції свідчать про розкол. Окремі депутати починають грати в «свою гру», і бойкотують деякі ініціативи Офісу президента, а деякі, –  ймовірно, продають свої голоси і рішення.

Президент Володимир Зеленський та керівництво партії «Слуга народу» вимагають, щоб депутати СН, які є членами фінансового комітету Ради, та автори кількох законопроектів пройшли детектор брехні.

 

 

 

 

 

Мітки: , , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook