Доповів, розвернувся і пішов: як і чому ВР звільнила Генпрокурора Рябошапку (Відео)

Руслан Рябошапка у ВР під час висловлення йому недовіри. Фото - Укрінформ

Руслан Рябошапка у ВР під час висловлення йому недовіри. Фото — Укрінформ

Руслан Рябошапка пішов у відставку — Верховна рада України на позачерговому засіданні ввечері 5 березня проголосувала за висловлення йому недовіри, що означає звільнення Генпрокурора України з цієї посади.

Сам Руслан Рябошапка, передбачаючи такий розвиток подій, з трибуни Верховної ради зробив доповідь про зроблене на посаді, розвернувся і пішов, не ставши відповідати на запитання нардепів.

Причиною висловлення недовіри Генпрокурору України фракція «Слуга народу» в ході обговорення питання прямо назвала «малоефективність» Рябошапки на цій посаді.

У «Європейській солідарності» пояснили, що малоефективністю у «Слузі народу» вважають те, що Рябошапка порушив замало, на думку монобільшості, політично вмотивованих кримінальних справ.

Сам Руслан Рябошапка заявив: «Я не став нічиїм слугою».

«Незалежного прокурора не можна примусити, його можна тільки звільнити», — наголосив Руслан Рябошапка.

263 голоси народних депутатів «за» — і Генпрокурору Рябошапці український парламент висловив недовіру. Проти недовіри проголосували тільки нардепи фракції «Голос». «Батьківщина» і «ЄС» утрималися.

Нового Генпрокурора України Верховна рада поки не призначила — у Зеленського ще визначаються з кандидатурою. Наразі обов’язки Генпрокурора виконує перший заступник.

Більше подробиць про те, як і чому ВР звільнила Генпрокурора Рябошапку, — у сюжеті Факти ICTV

 

 

 

 

 

Мітки: , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook