Операція «Мак»: торік виявили 250 фактів незаконних посівів маку і коноплі (Графіка)

макОперативно-профілактичні заходи під умовною назвою «Мак-2014» стартували із початком теплої пори року на Тернопільщині, як і загалом по Україні.

Читайте також. Кременець: за продаж марихуани хлопцеві “світить” строк від п’яти до десяти років

Операція триватиме до кінця вересня, повідомили у Секторі зв’язків з громадськістю УМВС в Тернопільській області 4 червня.

Завдання відпрацювань – виявлення та знищення незаконних посівів маку, конопель,  перекриття каналів надходження наркозасобів до споживачів. Про актуальність такої операції свідчить досвід попередніх років. Так, торік за час проведення профілактичних заходів співробітники органів внутрішніх справ виявили на території області  майже 250 фактів незаконних посівів нарковмісних рослин, за більшістю з них були розпочаті кримінальні провадження. Знищили півтора гектари насаджень коноплі та маку.

Читайте також. Юнак за продаж марихуани отримає від шести до десяти років із конфіскацією майна

Громадянам варто знати, що законодавство передбачає відповідальність за незаконне вирощування нарковмісних культур. Так, за незаконний посів або незаконне вирощування снодійного маку в кількості до 100 рослин чи конопель у кількості до 10 рослин на господаря накладають адміністративний штраф від 18 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ст. 106-2 КУпАП, НМДГ – 17 грн – прим.).

У випадку, коли виявили незаконний посів або незаконне вирощування снодійного маку в кількості від ста до п`ятисот рослин чи конопель у кількості від десяти до п`ятдесяти рослин – господаря покарають,  відповідно до Кримінального кодексу України, штрафом у розмірі від 100 до 500 НМДГ або заарештують на термін до шести місяців, або покарають обмеженням  волі на строк до трьох років.

Читайте також. У Кременці спіймали банду вимагачів – допомогло те, що потерпілий звернувся до міліції

За незаконний посів або незаконне вирощування снодійного маку в кількості п`ятисот і більше рослин чи конопель у кількості п`ятдесят і більше рослин передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до семи років( ст. 310 ККУ).

Також передбачена відповідальність за невжиття землекористувачем або землевласником на закріплених за ними ділянках заходів щодо знищення дикорослих конопель чи снодійного маку у вигляді штрафу від дев’яти до вісімнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а на посадових осіб – від 18 до 45 НМДГ (ст. 106-1 КУпАП – прим.).

 


 

 

 

Мітки: , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook