Гончарук назвав нові показники, які будуть закладені в проект держбюджету-2020: курс гривні зазнає змін (Відео)

ф1Під час другого читання у сесійній залі Верховної ради України законопроєкт про державний бюджет на 2020 рік зазнає змін: прогноз зростання ВВП Кабмін пропонує збільшити до 3,7%, а курс гривні закласти на рівні 27 грн за долар США.

Це підтвердив на брифінгу за підсумками засідання Кабміну 23 жовтня Прем’єр-міністр України.

Олексій Гончарук повідомив, що Уряд отримав від Міністерства економіки нові розрахунки макроекономічних показників. За цими розрахунками на підставі найсвіжіших даних, навіть за консервативного прогнозу зростання ВВП у 2020 році буде вищим, ніж це було спрогнозовано раніше.

Читайте також: У ВР представлений проект держбюджету України-2020: третина видатків піде на держборг (Відео)

«Навесні цей прогноз був 3,3%, а зараз ми навіть консервативний прогноз збільшуємо до 3,7%», — сказав Гончарук, зазначивши, що таке зростання економіки України на 3,7% у наступному році прогнозує й МВФ.

За оптимістичним прогнозом Мінфіну, додав Прем’єр, зростання ВВП України в 2020 році може бути і на 4,8%.

Для поправок проєкту державного бюджету України Кабмін обере нижчі показники.

«Ми подивилися тверезо на ці два сценарії і вибрали, звичайно, консервативний для того, щоб обережніше планувати державні фінанси», — сказав Олексій Гончарук.

Читайте також: Проект держбюджету до другого читання ВР: які показники там можуть бути (Відео)

Прем’єр також додав, що прагне укріплення гривні, тому її курс при розгляді проєкту держбюджету-2020 закладуть нижчий, ніж це було в першому читанні.

«Середній курс в наступному році гривня до долара в консервативному прогнозі закладений 27 порівняно з 28,2, як в нас це передбачалося навесні, і в оптимістичному (тобто якщо економіка буде сильніше зростати), то ми закладаємо курс 24,8. Тобто чим більше економіка зростатиме, тим, за нашими прогнозами, гривня буде більше укріплюватись», — сказав Олексій Гончарук.

Прискорення розвитку економіки і втілення оптимістичних прогнозів Прем’єр-міністр напряму пов’язує з успішністю реальної боротьби з корупцією в Україні.

Про нові показники проєкту державного бюджету України у відео Кабмін повної версії брифінгу Олексія Гончарука — з 11 хв 32 сек.

 

 

 

 

 

Мітки: , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook