Омбудсмен поскаржилася до Нацради на телепередачу «Стосується кожного»

лутковськаОмбудсмен поскаржилася до Нацради на телеканал «Інтер».

За інформацією, оприлюдненою на сайті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, у своєму зверненні Валерія Лутковська попросила Національну раду з питань телебачення і радіомовлення звернути увагу на сюжети програми «Стосується кожного» на телеканалі «Інтер», які вийшли в ефір 9 та 13 жовтня 2017 року.

У цих випусках йшла мова про 12-річну дівчинку, яка завагітніла і народила дитину.

«По суті в ефірі 12-річній дитині ставились запитання стосовно того, хто є батьком дитини, скільки разів із чоловіком, який може бути батьком дитини, були сексуальні стосунки, чи було це із застосуванням насильства, чи був опір з боку дитини тощо», – йдеться у зверненні Лутковської.

На думку омбудсмена, такі запитання має ставити винятково слідчий під час проведення досудового розслідування, яке проводять із урахуванням таємниці слідства.

«В даному ж випадку ця інформація була випущена в ефір на достатньо широку аудиторію. Більше того, оскільки після проведення відповідних аналізів чоловік, про якого йшлося як про ймовірного батька дитини, своє батьківство заперечив, в ефірі було взято аналіз ДНК ще у декількох осіб, що потенційно вказує на те, що 12- річна дитина мала сексуальні стосунки з декількома чоловіками. Такі речі є неприпустимими, оскільки інформація, яка була поширена в ефірі, може завдати дитині лише шкоди», — стверджує Лутковська.

Права дітей, яких використовують засоби масової інформації в зйомках контенту, і надалі порушуються – наголошщується у зверненні.

Лутковська просить керівництво Нацради «розглянути питання щодо вжиття заходів, які передбачені законами України», до телеканала «Інтер» у зв’язку з порушенням права дитини на повагу до її особистого й сімейного життя, а також гідності.

 

 

 

 

 

 

 

Мітки: , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook