Ольга Богомолець назвала перемогою виділення кабміном коштів на лікування важкохворих українців за кордоном

фото: Фейсбук Ольги Богомолець

фото: Фейсбук Ольги Богомолець

Про це вона написала на своїй сторінці у мережі Фейсбук:

«Перемога!Під шаленим тиском громадськості та народних депутатів Кабмін таки пішов на поступки і виконав свої прямі обов’язки — кошти на лікування важкохворих українців за кордоном виділять!

Гарантійні листи від МОЗ нарешті отримали не тільки всі ті, хто довгих 72 дні жив під стінами міністерства та вимагав справедливості, а і ті, хто чекали на рішення вдома, біля своїх хворих близьких. Кошти на лікування виділені із невикористаних на кінець року залишків та коштів, які вже довгий час знаходяться без використання на рахунках іноземних клінік.

За дні протестів померла одна людина, у багатьох від додаткового стресу загострилися хвороби і вони потрапили до лікарні.

Натомість МОЗ вже подає своє рішення як власну перемогу та торжество справедливості, роблячи собі новий піар. При цьому забуваючи згадати, що на те, щоб змусити чиновників до такого рішення — знадобилися 72 дні протесту, пікети громадських організацій та втручання народних депутатів. А перші листи від Мінфіну про перерозподіл залишкових коштів ми направили до МОЗ ще в квітні.

Також в МОЗі забули, як їхнє керівництво ховалося від хворих людей, заходячи через чорний хід, як відверто брехало всім, що для перерозподілу залишкових коштів потрібне рішення Верховної Ради, і що винні у всьому депутати, і врешті-решт, що грошей немає.

Все знайшлося — і воля прийняти рішення, і кошти, після того, як стало зрозуміло, що люди з під стін МОЗу не підуть і будуть помирати там.

Ця ганебна епопея завершилася перемогою людей. Вчергове переконуюся, що в цієї влади будь-які щонайменші поступки на захист людей треба виривати зубами, і що Революція гідності привела до влади невігласів та негідників, які ховаються за лозунгами патріотизму.

Але такої ситуації не виникло би, якби в Україні проводилися справжні реформи, спрямовані на покращення життя людей.

Якби уряд дослухався до рішення парламентських слухань 2015 року про Медичну реформу і впровадив реальну реформу на основі загальнообов’язкового державного медичного страхування, як зроблено в більшості Європейських країн, а тепер вже і у Молдові та Казахстані — всі без виключення важкохворі українці могли би отримувати високоякісну і доступну допомогу, не вдаючись до протестів. Не було би ганебної «черги смерті» Мінздраву, а в Україні робили би трансплантацію всім, хто її потребує.

Дуже скоро цей уряд піде. І в нас з’явиться шанс, нарешті, розпочати зміни в інтересах всіх українців, а не купки обраних олігархів, статки яких зростають швидше, ніж будь-де у світі», — написала Ольга Богомолець.

 


 

 

 

Мітки: , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook