Ольга Богомолець назвала катастрофічною ситуацію, що склалася із вживанням алкоголю серед молоді

t_1_t_1_77b3a9741e67d2ba95977c3dc039417bПро це народний депутат України, радниця Президента з гуманітарних питань написала у дописі на своїй сторінці у Фейсбук.

«В Україні потрібно заборонити продаж алкоголю та тютюнових виробів особам до 21 року.Відповідний законопроект №8437 про заборону продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 21 року, був підтриманий Комітетом з питань охорони здоров’я та рекомендований для прийняття Верховною Радою у першому читанні.

Ми сподіваємося, що така ініціатива ускладнить доступ молоді до тютюну та алкоголю, дозволить зменшити рівень підліткового алкоголізму та тютюнопаління і позитивно вплине на загальне здоров’я нації.

Ситуація, яка склалася сьогодні з вживанням алкоголю серед молоді — катастрофічна. За даними дослідження Українського інституту соціальних досліджень ім. Олександра Яременка, половина українських учнів (52,3%) віком 15 -17 років курили тютюн хоча б один раз у житті. А щодня курять 12,2% учнiвської молодi (18,2% серед хлопцiв та 6,7% серед дiвчат). Одна з головних причин такого рівня паління серед школярів — майже повна доступність цигарок. Кожний п’ятий учень говорить про те, що може діставати їх безперешкодно. При цьому лише 18,4% дітей вважають, що курiння шкодить їхньому здоров’ю.

Що стосується алкоголю — ситуація ще гірша: у середньому 83,4% учнiв вживали будь-якi алкогольнi напої хоча би один раз протягом життя. При цьому найпоширенiшим напоєм, який вживали учнi 1-2 рази протягом останнього мiсяця, є вино — 26,6% учнiв/студентів, потім пиво — 20 %, а також слабоалкогольні напої — 18%. Як виявляється, купити алкоголь нашим дітям ще легше, ніж цигарки. 34,5% учнiв вказали на те, що їм «легко» або «дуже легко» придбати алкогольнi напої. А про те, що не мають проблем з придбанням пива заявили 59,5% учнів. При цьому менше половини з них вважають, що вживання алкоголю щодня становить великий ризик для здоров’я.

Тому головне завдання дорослих сьогодні — уберегти нашу молодь від шкідливих звичок та подбати про їхнє здоров’я. Ми маємо підвищувати податки на алкоголь і тютюн, вводити заборону та обмеження на рекламу тютюну та алкоголю, а також обмежувати їхню фізичну доступність для наших дітей у роздрібній мережі.

Сподіваюся, що Верховна Рада підтримає цей законопроект. Це — наш священний обов’язок, як батьків, і ми його маємо виконати», — написала Ольга Богомолець.

 


 

 

 

Мітки: , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook