Олег Якобчук розповів, як зберегти в помешканні тепло й не потратити для цього зайві гроші

4Енергозбереження важливе як для держави, так і для кожного з нас. Країна завдяки розумному підходу до цього питання набуватиме більшої незалежності від енергетичних компаній, а родина не лише матиме комфорт у своєму житлі, а й збереже кошти в гаманці. Важливо — правильно використати ті можливості, які нині є. Яке опалення встановити в квартирі чи будинку, щоб було тепло й не накладно?

«Потрібно людям сказати відверто: якими б обігрівальними приладами ви не користувалися, не досягнете доброго ефекту в енергозбереженні в себе вдома, якщо не утеплите помешкання, — так почав розмову, відповідаючи на запитання про те, які обігрівальні пристрої варто придбати, щоб платити менше за опалення, директор ТОВ «ТВФ ДІМОЛ» Олег Якобчук.

Відвертість керівника підприємства, яке працює в Рівному й виробляє керамічні опалювальні системи, підкупила, бо не кожен виробник звертатиме увагу на обставини, що не стосуються його виробів. «Щоб зекономити на опаленні, — каже Олег Якобчук, — необхідно комплексно підходити до розв’язання проблеми. Разом із встановленням обігрівачів утепліть помешкання зовні, поміняйте вікна на енергоефективні».

6

— З підвищенням цін на газ опалення стало для населення «золотим». Адже рахунки приходять величезні, особливо, коли житло опалюється централізовано.

— Так. Енергоносії тепер дорогі й очевидно, що дешевшати не будуть. Але кожен з нас повинен рахувати свої витрати й вміти вибирати найоптимальніший енергоносій для свого помешкання. До прикладу, порахуйте: щоб отримати одну гігокалорію тепла, потрібно спалити 130 — 150 кубічних метрів газу. А це — 950 — 1100 гривень. Тобто, за гігокалорію, отриману завдяки газовому опаленню, заплатите до 1100 гривень.

Електроопалення має переваги для споживача. Перш за все тому, що тут є пільговий тариф на три тисячі кіловат на квартиру чи будинок в місяць за ціною 90 копійок за кіловат удень ( з 7 години ранку по 23 годину вечора). А встановивши двохзонний лічильник, платитимете вночі ( із 23 години вечора по 7 годину ранку) 45 копійок за кіловат. Тобто, в середньому заплатите 65 копійок за кіловат. Тож, для того, щоб отримати одну гігокалорію тепла, потрібно 1168 кіловат електроенергії — одна гігокалорія коштуватиме вам 750 гривень. Отже, щоб нагріти помешкання на однакову температуру газом і електрикою, при електричному опалення матимете економію понад 300 гривень.

4

Окрім цього, користуючись газовим опаленням, ви не можете регулювати температурний режим у кожній кімнаті. На вулиці холодно — в помешканні також буде холодно. Ви багато платите за опалення, але не отримуєте бажаного тепла, не можете управляти мікрокліматом у приміщенні. Натомість з нашим електроопалення це реально. Системи опалення нашого виробництва, до прикладу, дають можливість у кожній кімнаті підтримувати температуру таку, яка вам потрібна. Якщо ефективно управляти такою системою, зекономите на утепленні свого помешкання. Адже, досліджуючи практику використання опалювальних систем ТМ «DIMOL», було з’ясовано, що споживач отримує економію коштів у 15 — 30 відсотків тільки на управлінні теплом навіть без утеплення житла.

— Економити на оплаті за рахунок нічного тарифу — вигідно. Чи всі, хто має лічильники електроенергії, може це використати?

— Якщо у вас електронний лічильник, то його можна перепрограмувати на роботу по двох зонах. Це коштує небагато — в межах 250 гривень. Дисковий лічильник потрібно замінити на електронний.

— Нині на ринку дуже багато електрообігрівачів. Який, як вважаєте, найефективніший, що найкраще обрати?

— При виборі електрообігрівачів потрібно керуватися кількома ключовими правилами. В першу чергу — безпека. Наскільки обігрівач технічно правильно виготовлений, чи має сертифікат якості. Адже тепер на ринку багато продукції низької якості. Зважаючи на низьку купівельну спроможність наших людей, продавці, щоб в Україні дешевше продати, купують дуже дешевий, а отже неякісний імпортний товар.

2

Наступне, на що потрібно звернути увагу — те тепло, яке дає обігрівач. Дуже часто при виготовленні обігрівачів використовують застарілі технології. При їх використанні горить пил, органічні рештки, що на підлозі. Це можна побачити по темних решітках на конвекторах, нагарові на поверхнях. Ми фактично дихаємо продуктами згорання, що дуже шкідливо для нашого організму.

— Як працюють обігрівачі «ДІМОЛ»?

— Системи обігріву, які ми випускаємо, націлені на забезпечення важливих показників для обігрівачів: безпека, надійність, комфортне тепло і якість управління процесом.

Це — керамічні панелі, які нагрівають повітря аналогічно батареям з водою, нагрітою до температури 75 градусів, що безпечно навіть для дитини — до нагрівача можна торкатися.

3

— Ваші керамічні панелі мають вигляд картин, на них дуже цікаві малюнки. Як це досягається?

— Ми використовуємо технологію друку на жорстких матеріалах. Це — найсучасніша, цікава з точки зору дизайну технологія, яка передає високу насиченість кольорів і якість зображення. Колір стійкий, не вигорає. Друковані матеріали можна використовувати навіть на вулиці під прямими сонячними променями. Наносимо такий друк у власній друкарні. Окрім цього, ми даємо гарантію на наші вироби — 5 років. Така тривала за часом гарантія — показник надійності товару.

— Ви згадали про те, що електрообігрівачі повинні бути сертифіковані, якщо вони доброякісні. Чи маєте ви сертифікацію?

— Щоб продавати свою продукцію в Європі, ми отримали сертифікат ЄС ще два роки тому. В Євросоюзі з першого січня вступила в дію нова енергетична директива. Щоб відповідати її вимогам, ми тепер модернізуємо систему управління своєї продукції, щоб отримати сертифікат Євросоюзу.

Нашим значним досягненням є те, що наші обігрівачі визнали високоякісними в Ізраїлі — ми там пройшли сертифікацію. У цій країні дбають за здоров’я нації. Тож обирають такі обігрівачі, як наші, які зберігають чисте повітря в помешканні, дозволяють регулювати температуру в кожній кімнаті й економити не тільки енергоресурси, а й кошти тих родин, які ними користуються.

Тіна ВЛАД.

 


 

 

 

Мітки: , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook