Олег Барна: Знищення Дністра відбувається під гаслами його порятунку

14.03.18Останнім часом у ЗМІ знову почали багато писати про нібито будівництво ГЕС на Дністрі. Як переконаний народний депутат Олег Барна, проблему роздувають штучно з метою безпідставно звинуватити й оббрехати його.

— Як тільки в уряді виникла ідея побудови ГЕС за 1,1 млрд євро інвестицій Європейського банку реконструкції та розвитку — ЄБРР, я звернувся з листами до прем’єр-міністра, міністра енергетики та керівника «Укргідроенерго», чітко заявивши (дослівно): «… якщо навіть і буде погодження природоохоронних та інших державних структур, буде обґрунтовано доцільність і необхідність даного будівництва, чи вигода для населення, без погодження з громадами будь-яке будівництво буде протиправним і не буде можливим. Я його не допущу. А тому подальші Ваші дії щодо оголошення тендеру на 155 млн грн для виготовлення техніко-економічного обґрунтування будівництва каскаду ГЕС на Верхньому Дністрі без попереднього погодження з громадами я буду розцінювати як умисні дії, спрямовані на неефективне використання, розкрадання чи «дерибан» державних коштів. Натомість, пропоную Вам розробити проекти на 155 млн грн і кошти ЄБРР — 1,1 млрд євро використати для: 1. Розвитку сонячної, вітрової енергетики; «2. Відновлення роботи та розвиток раніше побудованих ГЕС на малих річках Тернопілля; 3. Розвитку туристичної інфраструктури території Дністровського басейну; 4. Ліквідацію негативних екологічних наслідків діяльності енергетичних підприємств у руслі Дністра. 5. Відновлення лісового покриття території басейну Дністра», — сказав Рлег Барна.

Як він розповів, у с. Горошовій Борщівського району заїжджі з Тернополя «активісти», мер із Заліщиків і місцеві прихильники партії «Самопоміч» перетворили його зустріч із жителями в балаган і крики, незважаючи на те, що їм було зачитано копії вищезгаданих звернень (котрі вони назвали підробкою). «Вони трохи втихомирилися, коли показав відео свого виступу із трибуни ВРУ. В сусідньому с. Усті місцеві жителі виявилися мудрими й прогнали тих заїжджих «активістів»-крикунів до місця їхнього проживання, вислухали мене, задали запитання«, — розповів народний депутат.

— Я — єдиний із восьми депутатів Верховної Ради, округи яких знаходяться в басейні Дністра, який порушив питання про недопущення будівництва ГЕС на Дністрі та виступив із цим з трибуни парламенту. То в чому активісти звинувачують мене? Адже це не вкладається в здоровий глузд. Чому вони не їдуть до інших депутатів? — додав Олег Барна й продовжив:

— Ще один «цікавий» дністровський факт. За зверненням керівника Чортківської ГО «Зелений світ» О. Степаненка та О. Борового про незаконний видобуток гравію у Дністрі біля Заліщиків я провів депутатське розслідування і встановив, що відомий місцевий підприємець (колишній кандидат у народні депутати, а нині — депутат обласної ради від «Самопомочі») отримав у 2015 р. дозвіл на поглиблення русла Дністра за погодженням з державними природоохоронними органами, управлінням водних ресурсів та експертною радою Національного природного парку «Дністровський каньйон». Так от, 17 лютого на віче в Чорткові представник цього НПП «Дністровський каньйон» виступав ніби-то на захист Дністра від ГЕС. Ось такий «захисник»… Тож, прикриваючись поглибленням русла (що і так протизаконно), цей підприємець організував масовий продаж річкового гравію від підприємства «Трітон», оголошуючи це в районних та обласних газетах. При цьому він нічого не платив у бюджет за використання надр, бо ж він не добував, не розробляв надра, а робив ще й «послугу» державі: поглиблював русло нібито для судноплавства. Але ні торік, ні цьогоріч ніхто так і не побачив жодного судноплавного руху! Ні пасажирського, ні вантажного. А тому я звернувся до міністра екології Остапа Семерака, який створив комісію, що заборонила протиправні дії. Я також наполіг на перевірці діяльності державних природоохоронних органів, які надали дозволи на поглиблення русла Дністра, та притягненні до відповідальності винних чиновників.

Цікавий факт: згаданий заліщицький підприємець уже звертався з пропозицією про поглиблення русла Дністра до наукової експертної ради НП «Дністровський каньйон». Та попередні 10 років йому в цьому відмовляли, а тут раптом «зламалися», передумали та вирішили дати «добро». То виникає логічне запитання: кого і що захищають заїжджі та місцеві псевдоактивісти, прикриваючись надуманим «порятунком» Дністра від будівництва гідроелектростанцій? Подібних двох відомих тернопільських громадських «активістів» із високозвучними назвами громадських організацій «Громадський спротив корупції» та «Ідея нації» у кінці січня цього року правоохоронці затримали за вимагання коштів у місцевого підприємця у сумі 71 тис. грн.

Повторюю: будівництва ГЕС не може бути, бо тема закрита ще рік тому. Міністр екології України О. Семерак тоді чітко заявив: погодження на резонансне будівництво не буде! Та й без згоди громад я цього сам не дозволю.

До речі, а де ж ці громадські активісти та екологи, «борці з корупцією та за природу»? Чи вони відслідковують тільки ті порушення, за які їм ще не проплатили? Якщо ці «активісти» знову будуть порушувати дане питання, чи прив’язувати до нього Барнів, то, навіть не будучи медиком, я можу діагностувати у них СКЛЕРОЗ. Або у них уже закінчилися гроші на хліб насущний, а тому вони знову змушені заробляти на таких підлих замовних проплачених акціях. Заробляючи гроші на подібних акціях, хоч зареєструйтеся по класифікатору виду підприємницької діяльності «підлість і продажність совісті» й сплачуйте хоч мізерний податок, щоб отримати пенсійний стаж. Інакше й далі будете сидіти на шиї своїх дружин та дітей. Хоча… я готовий їм офіційно заплатити за роботу по господарці, на городі, бо в селі роботи багато, а я пропадаю цілими днями, роз’їжджаючи по селах округу, аж дружина мене ганить.

Тож закликаю і проплачених, і щирих активістів заспокоїтися і зайнятися важливішими справами. Також бажаю всім злагоди та порозуміння. І менше слухати тих, хто поширює неперевірену, недостовірну, а то й сфальшовану інформацію, а більше довіряти фактам і користуватися здоровим глуздом.

 


 

 

 

Мітки: , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook