Олег Барна закликав підприємців Тернопільщини не оплачувати незаконні штрафи за газ

29.11.17На засіданні уряду народний депутат України Олег Барна звернувся до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана із пропозицією про винесення постанови, зокрема НКРЕКП про скасування штрафів, нарахованих ПрАТ «Тернопільгаз» усім непобутовим споживачам газу (приватним підприємцям, закладам освіти, охорони здоров’я, культури тощо) за нібито прострочені терміни перевірки газових лічильників.

Окрім цього, дати вказівку про негайне підключення газопостачання до всіх установ, підприємств. З ініціативи народного депутата 13 грудня з цього приводу засідала Рада підприємців Тернопільщини, котра підтримала такі вимоги. Чортківщину представляв підприємець В. Мороз. У четвер, 20 грудня, народний депутат України Олег Барна за участю народного депутата Миколи Люшняка провів засідання підкомітету ВРУ з питань протидії корупційним діянням у сфері функціонування установ недержавної форми власності. На засідання на тему «Щодо можливих зловживань, що призвели до додаткових нарахувань постачальниками газу за спожитий газ та пошук шляхів недопущення таких ситуацій у майбутньому. Покращення державного регулювання у сфері постачання природного газу» були запрошені представники НКРЕКП, Міністерства енергетики, Антимонопольного комітету, ПрАТ «Нафтогаз», уряду, приватного бізнесу (Тернопільщину представляв В. Мороз). Представники «Тернопільгазу» не прибули.

Було напрацьовано пропозиції до уряду та відповідних установ:

скасувати всі штрафи, накладені облгазами, за нібито невчасну повірку лічильників, негайно підключити газопостачання, відключене через цю причину, подальше встановлення, обслуговування, повірку газового обладнання і лічильників покласти на надавачів послуг, до місяця учасникам зустрічі розробити пропозиції змін до нормативних актів для забезпечення належних правових, партнерських відносин між постачальниками та користувачами послуг і недопущення подібних ситуацій з подвійною оплатою за газ тощо.

До Олега Барни звернулися два підприємці Чортківського району щодо накладених на них штрафів у розмірі близько 500 тис. грн. На підставі звернення народний депутат подав депутатське звернення в НКРЕКП щодо перевірки законності нарахування штрафів ПрАТ «Тернопільгаз».

Нещодавно із НКРЕКП прийшла відповідь: «ПрАТ «Тернопільгаз» порушено вимоги пункту 2 глави 6 розділу Х Кодексу газорозподільчих систем у частині проведення контрольних оглядів вузла обліку не рідше одного разу на шість місяців, під час якого оператором газорозподільчих мереж мала бути перевірена, зокрема, наявність діючого свідоцтва про повірку засобів вимірювальної техніки…

Таким чином ПрАТ «Тернопільгаз» не мало правових підстав проводити перерахунок обсягів природного газу, спожитих споживачем, за період прострочення останнім термінів проведення періодичної повірки лічильника газу».

Прецедент є, штрафи нараховано незаконно. Тож кожний непобутовий споживач газу може оскаржити їх у суді, причому судові витрати й послуги адвоката будуть стягнуті зі сторони, яка програє.

— Жодних домовленостей чи угод непобутових споживачів газу із ПрАТ «Тернопільгаз» про розстрочення виплат за штрафи або зменшення їх розмірів у кілька разів не може бути й мови. ЦІ ШТРАФИ Є НЕЗАКОННИМИ, А ТОМУ МАЮТЬ БУТИ ПОВНІСТЮ СКАСОВАНІ ПрАТ «Тернопільгаз», або правоохоронцями з відповідними кримінальними наслідками для перших. Ми всі повинні створювати сприятливі умови для розвитку підприємництва, що є основою економічного зростання регіону, а не добивати бізнес незаконним бажанням особистого збагачення окремих пройдисвітів на енергоринку, — звернувся до українців народний депутат України Олег Барна.

 

 

 

 

 

Мітки: , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook