Охочих побільшало: документи на субсидію подали близько 4 тисяч тернополян (Відео)

0SULYMAУ Тернополі суттєво зросла кількість людей, які отримують субсидії.

Правом на пільгу уже скористалось близько 4 тисяч городян. Це більше, ніж минулого року, бо суттєво зросли тарифи на комунальні послуги.

Заяви прийматимуть і надалі, кажуть в управлінні соціальної політики. Докладно — у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.

Читайте також. Компенсацію на Тернопіллі просили 198 сімей, але отримали наразі лише 93

Документи на субсидію почали приймати з початком опалювального сезону. Зараз її нараховують по-новому. Відповідне рішення прийняв Кабінет Міністрів ще у серпні. Діють нові соціальні нормативи користування комунальними послугами, соціальні норми житла, а також новий спосіб розрахунку розміру субсидії.

- Соціальні нормативи життя збільшилися і це дуже добре, бо субсидія буде більшою, а от нормативи користування житлово-комунальними послугами зменшилися. Наприклад, на газ, на воду гарячу і холодну приблизно у два рази. На електричну енергію нормативи збільшилися. Урядова постанова передбачила коригуючі коефіцієнти. Для приватних будинків – 1,1, а для багатоквартирних – 0,5, – розповідає в. о. начальника управління соціальної політики Тернопільської міськради Володимир Сулима.

Читайте також. Субсидії по-новому: раніше відшкодовували за 11 куб. м газу, тепер — за 7 (Відео, Графіка)

В управлінні соціальної політики кажуть: через зміни у нарахуванні субсидії більше людей матимуть право отримати допомогу. Окрім того, скористатися можна ще однією пільгою — компенсацією на комунальні послуги.

- Право на компенсацію мають сім’ї, у яких середньомісячний сукупний дохід на сім’ю за попередніх шість місяців не перевищує прожиткового мінімуму. Після цього розраховують компенсацію — як різницю між нарахованими комунальними послугами до підвищення цін і після. Різниця – це і є компенсація. Цю допомогу призначають за мінусом призначених субсидій та інших пільг, – каже Володимир Сулима.

 

 

 

 

 

Мітки: , , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook