Новий коронавірус з Китаю: симптоми, небезпека зараження — як вберегтися українцям

Фото ілюстративне

Фото ілюстративне

Новини про новий коронавірус з Китаю починають сіяти паніку через його зв’язок з іншим небезпечним коронавірусом – SARS. Тяжкий гострий респіраторний синдром, який вперше спалахнув у Китаї у 2002 році, забрав життя 916 осіб менш ніж за один рік.

Національний інститут охорони здоров’я США (NIH) почав працювати над вакциною проти нового коронавірусу. Втім, поки її не існує, вірусну пневмонію продовжують порівнювати з SARS.

Про епідемію SARS вперше оголосили 27 листопада 2002 року. Цікаво, що тоді саме Канада вперше заявила про початок серйозної епідемії в Китаї, а не сам Китай. Тоді ВООЗ домігся офіційного підтвердження від китайської влади лише після завершення розслідування про джерело спалаху – у грудні того ж року. Нині китайський уряд звинувачують у замовчуванні спалаху інфекції.
Що радить ВООЗ
Всесвітня організація охорони здоров’я дала поради, як знизити ризик інфікування коронавірусом:
- Ретельно й часто мити руки з водою і милом або витирати їх антисептичними засобами для рук з вмістом спирту. Руки слід мити перед вживання їжі; після контакту з тваринами; після догляду за хворими; після гігієнічних процедур; до, під час і після приготування їжі; після кашлю або чхання.
- Прикривати рот і ніс при кашлі або чханні носовою хусткою або зігнутим ліктем; — Уникати тісного контакту з будь-якою людиною з симптомами застуди або грипу; — Добре проварювати м’ясо і яйця перед вживанням в їжу;
- Уникати незахищених контактів з дикими тваринами і домашньою худобою, ретельно мити руки після таких контактів. — Звернутися до лікаря у разі виникнення симптомів респіраторних захворювань під час знаходження в країні ризику (Китаї, країнах Південно-Східної Азії) або після недавньої подорожі, надавши лікарю інформацію про маршрут своєї поїздки.

21 січня МОЗ України попередив Державну прикордонну службу України про можливість спалаху та надав рекомендації по виявленню інфекції.
Як вірус передається
У Китаї не вщухають побоювання щодо можливого поширення смертельного патогену. Спалах недуги відбувся якраз за місяць до Китайського нового року (25 січня), коли сотні мільйонів китайців подорожують переповненими потягами, автобусами та літаками, щоб побачитися з рідними.

Ймовірність того, що новий вірус передається від людини до людини, тривалий час вважалася досить низькою. Адже віруси, які уражають легені, спричиняють кашель та чхання, що є надзвичайно ефективними методами поширення захворювання.

Симптоми зараження коронавірусом
Серед симптомів зараження коронавірусом людини: підвищена температура, кашель, утруднене дихання. За першими ознаками він схожий на ГРВІ чи грип. Також він може бути схожий на кишковий грип, що супроводжується діареєю, нудотою, блювотою.
 

 

 

 

 

Мітки: ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook