Нові подробиці у справі шпигунського отруєння: російський розробник нервово-паралітичного газу впевнений у причетності Москви

2Тільки Росія могла бути причетною до отруєння екс-полковника ГРУ Сергія Скрипаля. Так заявив один із розробників нервово-паралітичної бойової отруйної речовини «Новачок» Віл Мірзаянов, який емігрував із Росії до США, написав «Кореспондент» з посиланням на британські ЗМІ.

Віл Мірзаянов у Радянському Союзі брав участь у програмі розробки нових видів хімічної зброї, а в 1996 році емігрував до Сполучених Штатів. Він запевняє, що  нервово-паралітичний препарат «Новачок» у десять разів ефективніший за будь-яку іншу нервово-паралітичну речовину, а наслідки від його застосування невиліковні.
За словами Мірзаянова, навіть кілька грамів цього препарату можуть нести смертельну небезпеку для значної кількості людей. Каже, що влітку «лише двох грамів буде достатньо, щоб вбити 500 осіб». Хімік остерігається можливого впливу «Новачка», якщо він був застосований, на жителів Солсбері.

Він наголосив, що впевнений у тому, що тільки Росія могла бути причетна до застосування подібної нервово-паралітичної отрути: «Тільки Росія могла це зробити… Вони можуть відправити її куди завгодно в дипломатичному багажі».

Хімік сказав, що формула речовини досі залишається засекреченою. У Великобританію її могли завезти у вигляді декількох нешкідливих компонентів, а на місці їх змішати і застосувати за призначенням.
Заяву про те, що хімічну зброю під назвою «Новачок» було застосовано у Великобританії проти екс-полковника ГРУ Сергія Скрипаля та його дочки, напередодні  зробила глава англійського уряду Тереза Мей.Вона наголосила, що це може означати або те, що Скрипаль виявився жертвою замаху з боку Росії, або Росія допустила крадіжку нервово-паралітичного токсину зі своїх лабораторій.

 


 

 

 

Мітки: , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook